RAF'ın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
ile bağlan.
Yayınlanmış Diğer Projeler
 

Mall of İstanbul

Mall of İstanbul projesi son zamanlarda çok kullanılan deyimle bir Mix Use (karma kullanım) projesi. Dört konut, bir ofis ve oldukça kapsamlı bir AVM'den oluşuyor. Ayrıca projenin gelişmekte olan iki aşaması da çalışılıyor.

Concept Design çalışmalarını Ömerler Mimarlık ve DDG firmaları birlikte gerçekleştirdi sonra uygulama projeleri ve uygulama danışmanlığı Ömerler Mimarlık tarafından yapıldı.

AVM yaklaşık 150.000 m2 kiralık alandan oluşuyor. Üç ana giriş, iki ikincil giriş kütlesi dört adet mall ile birbirine bağlanmış ortada kalan alanda eğlence merkeziyle tamamlandı. AVM de alışverişin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlar, spor ve çok çeşitlilik gösteren yiyecek - içecek alanları bulunuyor.

Projenin ölçeği her gelindiğinde farklı mekanları yaşayabilme özelliğini sağlayacak büyüklükte olup mekan tasarımları yapılırken bu farklılaşmaya özellikle dikkat edildi. Projenin en önemli özelliklerinden biri tamamen korunaklı bir mekanda olup sanki açık havada yaşanıyormuşçasına biçimlenmiş olması.

AVM ile konut blokları açık bir cadde ile ayrılmış bu alan dış mekan etkinlikleri ve açık alışveriş mekanları olarak planlandı.

Konut blokları geniş bir podyum ile AVM den ayrılmış bu alan ve AVM nin üst terası kısmen konutların yeşil alanı ve spor alanı yüzme havuzları olarak planlandı.

Konut blokları 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlanmış konumlarına göre değişen tipler oluşturuldu.

Ofisler 26 kattan oluşan ve her katı dört veya sekize bölünebilen veya tam olarak kullanılabilen katlardır. Her katta biri açık bahçe diğeri kapalı olan ortak alanlar bulunuyor ve kat bahçeleri iki kat yükseklikten oluşuyor.

Künye
Proje Yeri: Başakşehir, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Alışveriş Merkezi, Ofis
Proje Tipi Grubu: Konut
Mimari Proje Ekibi: Ömer Somer, Roy Higgs, Guilermo Lopez
İşveren: Torunlar GYO
Peyzaj Mimarlığı: DS Mimarlık
Proje Yöneticisi: Entegre Proje Yönetim Danışmanlık
Aydınlatma Projesi: Jan Van Lierde
Statik Projesi: Balkar Mühendislik
Mekanik Projesi: Tanrıöver Mühendislik
Elektrik Projesi: HB Teknik Elektrik Mühendislik
Akustik Danışmanı: BDS
Yangın Güvenlik Danışmanı: Tuncay Akdağ
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 152850
Toplam İnşaat Alanı: 934850
Mimar

Ömerler Mimarlık
Pin It