RAF'ın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
ile bağlan.
 
A: Cemil Topuzlu Caddesi İş Bankası Blokları A Blok Daire 8 34726 Dalyan, Kadıköy - İstanbul
T: 0216 355 07 22

Arkitera Mimarlık Merkezi
Unigen Her Adımda "Tasarım"ın 3. Etkinliğine Katılacak İsimler Belli Oldu

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinin üçüncüsüne katılacak isimler belli oldu.

Unigen Her Adımda "Tasarım" Etkinliğinin Yeni Durağı BG Architects

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz. 16 Mayıs''''taki yeni durağımız BG Architects.

Arkitera Seyahat Bursu 2019’un Kazananı Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017''''den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu''''nun bu seneki kazananı belli oldu.

Unigen Her Adımda "Tasarım" Etkinliğinin İkinci Durağı Tabanlıoğlu Mimarlık

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz.

Seyahat Bursu 2019 Finalistleri Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017''''den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu''''nun finalistleri belli oldu.

Unigen ile Mimarlık Ofislerinin Kapılarını Sizler İçin Aralıyoruz

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz.

Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantıları Yapıldı

Arkitera Seyahat Bursu için yeni bir süreç başladı. 2019 teması “mimarlık ve inovasyon” olarak belirlenen Arkitera Seyahat Bursu’nun jüri üyeleri arasında mimar Melike Altınışık ve Engin Ayaz ile bursun geçen seneki kazananı İrem Korkmaz da yer alıyor.

Peyzaj Mimarları Odası''''ndan Arkitera.com''''a Ödül

Arkitera.com, 10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri''''nde internet dalında iletişim ödülü kazandı.

Mimarlık Öğrencilerine Uygulamalı İstanbul Dersleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri “Kent, Kültür ve Toplum” dersi kapsamında teorik ve uygulamalı çalışmalar yapmak üzere İstanbul’a geldiler.

Edoardo Tresoldi: "Gelecek İçin Tohum Atabilmek Önemli"

Geberit’in, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlediği, İtalyan sanatçı Edoardo Tresoldi’nin konuşmacı olarak katıldığı “Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri” serisinin altıncısı İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde yapıldı.

"Yapı Unplugged"da Üretilen Mobilyalar Uşak''''a Doğru Yola Çıktı

Arkitera tarafından, 41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında, Assemble ve Herkes İçin Mimarlık yürütücülüğünde düzenlenen "Yapı Unplugged" atölye çalışması tamamlandı.

Arkitera Seyahat Bursu 2018''''in Kazananı Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017''''den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu''''nun kazananı İrem Korkmaz oldu.

41. Yapı Fuarı Atölye Çalışması''''na Katılacak İsimler Belli Oldu

Arkitera tarafından, 41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında, Assemble ve Herkes İçin Mimarlık yürütücülüğünde düzenlenecek atölye çalışmasına katılacak isimler belirlendi.

2018 Arkitera Seyahat Bursu Finalistleri Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu’nun finalistleri belli oldu.

Arşivden: Aydın Boysan ve Aydan Balamir

4-8 Ekim 2004 tarihleri arasında Darphane-i Amire''''de düzenlenen 1. İstanbul Mimarlık Festivali''''nde "Sabah Sohbetleri: Kahve Altı Mimarlık" başlığı altında bir etkinlik serisi düzenlenmişti.

Geçen Ay Neler Oldu?

Geçtiğimiz senelerde haftalık olarak yayınlanan Arkitera Haber Bülteni, Ekim 2017''''den itibaren aylık olarak yayınlanmaya başlayacak.

"İyi Bir Kentsel Mekan, Evimizin Bir Oturma Odası Gibi Olmalı"

T Buluşmaları’nın 3.’sü, 10 Mayıs’ta Danimarkalı mimarlık ofisi COBE''''nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard’ın katılımıyla yapıldı. Stubbergaard konferansta ofislerinin genel yaklaşımlarını ve projelerini anlattı.

COBE''''nin Kurucusu Dan Stubbergaard T Buluşmaları İçin 10 Mayıs''''ta İstanbul''''a Geliyor

Son dönemde birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE''''nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard, T Buluşmaları''''nın üçüncü konferansında yer almak üzere 10 Mayıs''''ta İstanbul''''a geliyor.

İMP Toplantıları: Bölgesel Yaklaşım

İMP (İstanbul Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi) tarafından hazırlanan Çevre Düzeni Planı Ağustos 2006''''da açıklandı. İMP Toplantıları kapsamında 2006 yılında yapılan sekiz toplantıda farklı başlıklar altında bu plan da tartışılacak.

İMP Toplantıları: Bölgesel Yaklaşım ve İstanbul Planlamasının Temel İlkeleri

İMP Toplantıları''''nın ikincisinin konusu "Bölgesel Yaklaşım ve İstanbul Planlamasının Temel İlkeleri"

İMP Toplantıları: Kentsel Dönüşüm Dinamikleri

İMP Toplantıları''''nın üçüncüsünün başlığı "Kentsel Dönüşüm Dinamikleri".

İMP Toplantıları: Galataport ve Haydarpaşa

İMP Toplantıları''''nın dördüncüsünün başlığı "Galataport ve Haydarpaşa".

İMP Toplantıları: Kültür ve Turizm Dinamikleri

İMP Toplantıları, İstanbul Çevre Düzeni Planı’nın şeffaflaştırılmasını sağlamak amacıyla; 23 Şubat 2007 Cuma günü yapılacak "Kültür ve Turizm Dinamikleri" paneli ile devam ediyor.

İMP Toplantıları: Kent ve Sanayi Dinamikleri

Sanayi İstanbul ve Türkiye için çok önemli bir yer tutuyor ve kentsel gelişme dinamikleri üzerinde de önemli yönlendiricilerden biri.

İMP Toplantıları: Su

Küresel ısınma ve iklim değişikliği tartışmalarıyla birlikte dünya gündemindeki önemli konulardan biri de "Su".

İMP Toplantıları: Yeni Alt Merkezler

İstanbul''''da ticaret ve hizmetler sektörünün gelişmesini sağlamak için yeni alt merkezlerin oluşturulması ve geliştirilmesi kent planlama gündemindeki önemli konular arasında yer alıyor.

İMP Toplantıları: İstanbul''''un Lojistik Sorunları

İMP Toplantılarının son iki paneli İstanbul ve ulaşım üzerine...

İMP Toplantıları: Ulaşım ve Kent

İMP Toplantıları''''nın sonuncusu " Ulaşım ve Kent" 29 Mart 2007''''de yapılacak.

Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü 2019

Bu yıl 10''''uncu kez verilecek olan Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü''''nün son başvuru tarihi 18 Ekim 2019.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2019

Bu yıl 12''''ncisi verilecek olan Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün son başvuru tarihi 18 Ekim 2019.

Arkitera İşveren Ödülü 2019

Bu yıl 12''''nci kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 18 Ekim 2019.

Arkitera Seyahat Bursu 2019

Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması “Mimarlık ve İnovasyon” olarak belirlenen Seyahat Bursu 2019 için son başvuru tarihi 8 Nisan 2019.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018

Son başvuru tarihi 15 Şubat olan Türkiye Mimarlık Yıllığı, 2018 yılında tamamlanmış, mimarlık, kentsel tasarım, peyzaj mimarlığı, iç mimarlık, koruma/onarım/restorasyon, geçici strüktür/yerleştirme alanlarından adayları bekliyor.

13. Raf Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması için son başvuru tarihi 14 Aralık 2018.

Arkitera Seyahat Bursu 2018

Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması “Ortaklık” olarak belirlenen Seyahat Bursu 2018 için son başvuru tarihi 16 Nisan 2018.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

12. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Bu sene 12.''''si düzenlenen RAF Kapak Tasarım Yarışması''''na son başvuru tarihi 15 Aralık 2017.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

Arkitera İşveren Ödülü 2017

Bu yıl 11. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 20 Ekim 2017.

Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü 2017

Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

Arkitera Seyahat Bursu 2017

Bu yıl Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması “Zaman Geçer...” olarak belirlenen Seyahat Bursu 2017 için son başvuru tarihi 18 Nisan 2017.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

11. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi’nin Ocak 2017 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

2. RAF''''lar RAFta Fotoğraf Yarışması

Bu yıl ikincisi düzenlenen, arşivlenen RAF Ürün Dergileri''''nin farklı bir bakış açışıyla fotoğraflamasını sağlamak amacıyla yapılan RAF''''lar RAFta Fotoğraf Yarışması katılımın az olmasından dolayı iptal edildi.

Arkitera İşveren Ödülü 2016

Bu yıl 10. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 23 Eylül 2016.

"Kamuda Böyle İşler de Yapılıyor"

ArkiPARC 2013 Belediye Ödülü Finalistleri''''nden Eyüp Başkanı İsmail Kavuncu ile ödüle başvurdukları "Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi" projesi hakkında bir söyleşi yaptık.

"Sektörün Parlak Olduğu Ortada"

Ali Dumankaya ile Arkitera Mimarlık Merkezi ve TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ iş birliğiyle gerçekleşen “Gayrimenkulün Geleceği, Geleceğin Gayrimenkulü” toplantısı öncesinde konut, afet yasası ve mimarlık üzerine konuştuk.

“İşin Anahtarı Yarışmayla Yapmak”

Burgos&Garrido Arquitectos''''un kurucularından ve aynı zamanda ArkiPARC 2012 kapsamındaki konuşmacılardan birisi olan Francisco Burgos ile sosyal konutlar ve Madrid Rio projesi üzerine konuştuk.

"Mimarlığa Önem Veren Bir İşveren Profili Çizdiler, Bu da Mimariye Yansıdı"

2011 Arkitera İşveren Ödülü''''nün sahiplerinden M artı D Mimarlık ortakları Dürrin Süer ile Metin Kılıç ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (UİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu ile Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar ile görüştük.

"Bugün Genç Olmak Daha Avantajlı"

2011 Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nü alan Ömer Selçuk Baz ve Seçici Kurul Özel Ödülleri''''nin sahipleri Nihal Arlat, Alexis Şanal ve Alper Derinboğaz''''la bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yelta Köm, Arkitera Seyahat Bursu ile "Üretimin Peşinde"

Arkitera Seyahat Bursu''''nu kazanan Yelta Köm ile yola çıkmadan hemen önce rotası ve yolculuk hazırlıkları hakkında konuştuk. 8 Ağustos 2011''''de 30 günde devr-i alem başlayacak!

"40 Yaşından Önce Bina Yapmak Çok Kolay Bir Şey Değil Türkiye''''de"

Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "2010 Yılı Genç Mimar Ödülleri" sahipleri Erguvan Ünal, Ertuğ Uçar ve Defne Önen''''le ofisimizde bir söyleşi gerçekleştirdik.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Yazık Oldu Cumhuriyet Gazetesi''''ne ve Pembe Konak''''a

Yitip giden bir kültürel varlık daha...

Kuzum Siz Kimi Arıyorsunuz?

Mimar iş ilanlarının kısa bir değerlendirmesi
Pin It