RAF'ın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
ile bağlan.
 
A: Büyükdere Cad. Kaleseramik Binası 34330 Levent - İstanbul
T: 0212 371 52 53
F: 0212 269 17 42

Kalebodur

Adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, Kale Grubu'nun markalarından birisi.

Türkiye'nin ilk seramik karo üreticisi olan Çanakkale Seramik Fabrikaları AŞ 1957 yılında, ilk yer karosu üreticisi olan Kalebodur Seramik Sanayi AŞ ise 1972 yılında kuruldu. Çanakkale Seramik, duvar karosunda kalitenin adı olurken, Kalebodur ise ürüne adını verdi. Çanakkale Seramik Fabrikaları AŞ ve Kalebodur Seramik Sanayi AŞ 2000 yılında "Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi AŞ" ismiyle tek çatı altında birleşti."Parsel Dışına Çıktığımız Zaman Tasarım Hizmeti Bitiyor ve Gelişigüzel Kentlerimiz Oluşuyor"

Metin Kılıç ve Dürrin Süer, “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in sorularını yanıtlıyorlar, İzmir’deki mimarlık ortamını değerlendiriyorlar.

"Şiirin Dili de Mimarlığın Dili de Önce Yürekten Sonra Coğrafyadan Geçiyor"

Cengiz Bektaş, “Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oluyor.

MİMAR/SANAT Sergisi, Mimarlık ve Tasarım Dünyasını Buluşturdu

Kalebodur''''un, mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ''''MİMAR/SANAT'''' sergisi, mimarlık ve tasarım dünyasının önemli isimlerinin eserlerini bir araya getirdi.

ARKIV''''de 2018

Arkiv.com.tr''''de geçtiğimiz sene boyunca yayınlanan projeler, mimarlar ve ofisler ile ARKIV''''de 2018''''i değerlendirdik.

"Yapılarımdaki Estetik Değer, Yalnızlığın ve Hüznün Dilindeki Sadelik"

9 Aralık 2018''''de aramızdan ayrılan Ziya Tanalı''''yı, 2016 yılında Celal Abdi Güzer ile yaptığı söyleşiyle anıyoruz.

"Amacımız, Mimarlık Gündemini, Kültürünü, Mimarlığın Aktörlerini Gelecek Nesillere Aktarmak"

Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor''''un 75. bölümünde Celal Abdi Güzer, Pelin Özgen ve Cüneyt Özdemir''''in konuğu oldu.

“Mimarlar Rönesans Adamıdır"

Erkut Şahinbaş, "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında Bodrum’daki evinin kapılarını açtı. Kendi deneyimlerini aktarırken, günümüz mimarlığını da yorumladı.

"Mimarlar Binalardan Önce Kendi Hayatlarını Tasarlamalı"

Murat Artu, Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor serisinin konuğu oldu. Söyleşi boyunca kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Altu, mimarlığın binaya değil hayata dair bir şey olduğunu dile getirdi.

"Sinan’a nasıl bakıyorsak, bizi idare eden kişilere de öyle bakıyoruz."

Jale Erzen, Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor dizisinin konuğu olarak sanat-mimarlık dünyası hakkındaki görüşlerini dile getirirken, sosyal değerleri, eğitimi ve politikayı kapsayan geniş bir yelpazeyi de ele alıyor.

Kaleseramik, Türkiye''''nin En Değerli Yüz Markası Arasında

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, "Türkiye''''nin En Değerli Markaları - Turkey 100" çalışmasının 2018 sonuçlarını açıkladı. Kaleseramik, geçen yıla göre dokuz sıra yükselerek, yetmiş üçüncü sıraya yerleşti.

Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor: Bütüner Mimarlık

Hüseyin Bütüner, Işıl Sencar Ertosun ve Cem Korkmaz, "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında Bütüner Mimarlık''''ın arka planını, ilkelerini, anlatıyor ve genç mimarlara tavsiyelerde bulunuyor.

"Deniz Müzesi Bizim İçin Çok Önemli Bir Eşik"

Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptıkları söyleşide güncel projelerini ve meslek pratiklerine dair merak edilenleri anlatıyor. Söyleşiden bazı başlıkları sizler için özetledik.

"Hep Yıkılacak Binalar Yapıyoruz"

Boran Ekinci, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptığı söyleşide ofis yapısından, mimari pratiğinden ve mimarlıkta güncel sorunlardan bahsetti.

“İçimize Sinmeyen Bir İşi Asla Yapmayız”

Murat Tabanlıoğlu, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptığı söyleşide Viyana’da geçirdiği öğrencilik yıllarından AKM’nin yeni projesine kadar geçen süreci ve deneyimlerini anlatıyor.

"Geriye dönüp baktığımda eleştirdiğim çok şey var ama suçum yok"

5 Ocak 2018 Cuma günü aramızdan ayrılan mimarlık dünyasının önemli isimlerinden Aydın Boysan''''ı 2015 yılında Abdi Güzer ile yaptığı sohbetle yeniden hatırlıyor ve anıyoruz.

ARKIV’de 2017

Geçtiğimiz yıl Arkiv.com.tr’de yayınlanan proje, mimar ve ofisleri sayısal olarak değerlendirdik.

"Sevdiğiniz Deneyimi Tasarlayın"

Çanakkale Seramik ve Kalebodur adına güçlü ve kimlik sahibi bir tasarım dili oluşturmak ve marka değerine katkı sağlamak amacıyla sürdürülen çeşitli projelerle, sektöründe Türkiye ve dünyada bir ilke imza atılıyor.

Kalebodur, Konya ve Kayseri’de Mimarlarla Buluştu

Kalebodur, Konya ve Kayseri’de mimarlar ile bir araya gelerek karo seramikte hayata geçirdiği son yenilikleri paylaştı.

Pazartesi Konuşmaları: Mimarlık ve Çizgi Roman

“İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları” serisinin dördüncüsü "Mimarlık ve Çizgi Roman” başlığıyla 28 Kasım Pazartesi günü Salt Galata''''da düzenleniyor.

Le Corbusier Doğu Gezisi 1911: Mimarın Formasyonunda Seyahatin Rolü Konferansı

"Le Corbusier Görsel Kayıt: 1905-1965" Sergisi öncesinde gerçekleşecek "Le Corbusier''''nin Doğu Gezisi 1911-2011" adlı İstanbul konferansı, Ekim ve Kasım aylarında Atina ve Napoli''''de aynı tema çerçevesinde düzenlenecek konferanslar dizisinin ilk ayağı.

Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış Sergisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Fondation Le Corbusier’nin ortaklaşa düzenlediği ve Kalebodur’un ana sponsor olarak destek verdiği "GÖRSEL KAYIT: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dönüşüm

Etkinlik, 4-9 Şubat 2013 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi koridorlarında gerçekleşecek.

Panel: Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Panel 19 Mart 2013''''de saat 17:00 - 19:00 saatleri arasında Arka Kafe, TSMD Mimarlık Merkezi''''nde düzenlenecek.

Yerelde Modernler

SALT''''ın Kalebodur desteğiyle gerçekleştireceği Yerelde Modernler sergisi 8 Mayıs''''ta başlıyor.

Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor

Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor''''un bu haftaki programı, Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali kapsamında Antalya''''da gerçekleşiyor.

Mimarlar Bu Ay Neyi Konuşuyor: Ali Artun "Sanat Emlak Karması"

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği''''nin düzenlediği Mimarlar Bu Ay Neyi Konuşuyor toplantısında Ali Artun "Sanat Emlak Karması" başlıklı bir konuşma yapacak.

Mimarlar Bu Ay Neyi Konuşuyor: Kentsel Rantın Paylaşımı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği''''nin düzenlediği Mimarlar Bu Ay Neyi Konuşuyor toplantısında Tavit Köletavitoğlu ve Mustafa Sönmez "Kentsel Rantın Paylaşımı" başlıklı bir konuşma yapacak.

Kentin Özneleri ve Etik: Betül Çotuksöken

İSMD ve Kalebodur işbirliğinde düzenlenen "Mimarlar Bu Ay Neyi Konuşuyor" toplantısında bu ay Betül Çotuksöken kentin öznelerini ele alacak.

Yunus Aran Birlikteliği Konferansları 52: "Peter Rich Afrika''''da: Sürdürülebilir Çözümler Arayışında"

2001 yılından bu yana Mimar Yunus Aran''''ın anısını yaşatmak için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''''nde düzenlenen Yunus Aran Konferansları''''nın 52. konuğu Mimar Peter Rich olacak.

Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor: David Chipperfield

Kalebodur''''un 2013 yılından beri "Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor" başlığı altında düzenlediği konferanslar serisi David Chipperfield''''in 24 Şubat''''ta İstanbul Kongre Merkezi''''nde vereceği konferans ile devam ediyor.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2014 Sergisi 29 Nisan''''da Studio-X Istanbul''''da Açılıyor

29 Nisan Çarşamba günü, Kalebodur sponsorluğunda düzenlenen sergiye bilgisayar ekranlarından proje incelemekten sıkılmış ve yorulmuş herkesi bekliyoruz!

Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor: Eric Owen Moss

"Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor" dizisinin bu ayki konuğu mimar Eric Owen Moss, 4 Mayıs Pazartesi günü saat 18:00''''da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul''''da konferans verecek.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2014 Ankara Sergisi

21 Mayıs Perşembe günü saat 19:00''''da yapılacak kokteyl ile açılacak sergiye tüm Ankaralı mimarları bekliyoruz!

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2014 Sergisi İzmir''''de Açılıyor

28 Eylül Pazartesi günü saat 19:00''''da başlayacak kokteyl ile açılacak sergiye tüm İzmirli mimarları bekliyoruz!

Architectural View on Turkish Megaprojects

MIPIM''''de Kalebodur sponsorluğunda düzenlenecek panel 15 Mart''''ta Cannes''''ın etkinlik mekanı Palais des Festivals''''da Ruby Room''''da yapılacak.

Honorable Mention, eVolo 2019 Skyscraper Competition

eVolo Magazine tarafından düzenlenen gökdelen yarışmasında, Kalebodur, PIN Architects, İTÜ Molekülerbiyoloji ve Genetik Bölümü''''nden iki doktora öğrencisinin ortak çalışması mansiyon ödülüne layık görüldü.
Tasarım Ekibi: Eda Çıdamal Erdoğmuş, Ekin Arslan, Erdem Günsür, Fikret Sungay, Hande Mumcu, Kalebodur, Mert Sezer, Öznur Pehlivan, Salih Küçüktuna, Yıldız Yıldırım

Spiretec Business Park

Eric Owen Moss Architects''''in Hindistan''''ın Yeni Delhi kenti için tasarladığı Spiretec Business Park projesi arazide yeni bir mikroklima yaratıyor.
Tasarım Ekibi: Eric Owen Moss

“Mimarlık Kültürüne Katkıda Bulunuyoruz”

Yapı Malzemesi Söyleşileri serimiz, Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Derya Ercan ile yaptığımız söyleşi ile devam ediyor.

Pelin Özgen

Kalebodur Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pelin Özgen ile bir söyleşi yaptık.

"AKM Bina Olarak Yapılacak ancak Çok İyi de İşletilmesi Lazım"

Modernin İcrası: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, 1946-1977 Sergisi hakkında Vasıf Kortun ve Murat Tabanlıoğlu ile görüştük.

"Biz Bu Sergiyi Yaparken ''''Herkesin Yaklaşabilmesi Lazım,'''' Dedik"

20 Eylül 2012 Perşembe günü Modernin İcrası: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, 1946-1977 Sergisi SALT Galata''''da görücüye çıktı.

Le Corbusier''''nin Peşine Hep Beraber Düştük

"Le Corbusier Doğu Gezisi 1911: Mimarın Formasyonunda Seyahatin Rolü" konferansı öncesinde, organizasyonu gerçekleştiren Burcu Kütükçüoğlu, İdil Erkol ve yapıların fotoğraflarını çeken mimari fotoğrafçı Cemal Emden ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yazık Oldu Cumhuriyet Gazetesi''''ne ve Pembe Konak''''a

Yitip giden bir kültürel varlık daha...

Kuzum Siz Kimi Arıyorsunuz?

Mimar iş ilanlarının kısa bir değerlendirmesi

Servis Tasarımı Üzerine

"Tamam da, tam olarak ne demek bu servis tasarımı?"

Dosya: Mimari ve Tasarımda Gelecek

Film karelerinde ya da müzik notalarında göreceğimiz devamlılık ya da trafikler mekânsal çözümlerde de benzerlik göstermektedir.

Sokağı Hatırlamak

İstanbul yürünebilir sokaklar açısından zengin değil. Birkaç yaya öncelikli yol dışında kent içi yolların yürümeyi özendirecek nitelikte olduğunu söylemek zor.

Dosya: Mimari ve Tasarımda Gelecek

Malzemeyi, ışığı, dokunmayı, görmeyi özellikle insanı ve onun yapıp etmelerini dert edinen yeni bir yolun, mimarlık edimini yaşadığı krizden uzaklaştırabileceğini düşünüyorum.

Dosya: Mimari ve Tasarımda Gelecek

Doğadaki sistemlerden öğrenerek tasarlamak mimari ve tasarım adına "gelecek" için birçok mekânsal ilişkiler bütününün, malzemelerin, teknik ve teknolojilerin keşfedilmesinde önem taşıyor.
Pin It