Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton – Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli

Mimari projelerin yenilikçi cephe duvar kaplama malzemesi CRETOX doğal brüt beton panel, geleneksel döküm betonun en ince ve en hafif halini temsil ediyor.

Brüt beton görünümlü cephe kaplama ve duvar tasarımlarında hem görünümü hem de ham maddesinde doğal olarak betonu bir araya getiren CRETOX, gerek görsel gerek yapısal olarak kullanılan panel plaka formatında malzeme olarak sunuluyor.

CRETOX; mucidi, üreticisi, patent ve marka sahibi olan NETEREN firmasının sektördeki 10 yıllık deneyiminin eseri olarak ortaya çıktı. 2015 yılında patenti (faydalı modeli) tescil edilen CRETOX panel kaplamalar, 7 mm ve 11 mm kalınlıklarında 60 x 120, 120 x 120 , 240 x 120 ebatlarında seri üretim olarak sunulurken; özel üretimlerde ise 11 mm kalınlıkta 295 x 122 cm’ye kadar üretilebiliyor.

Yüzeyi hamurundan renkli, özel nano korumalı, kullanıma hazır ürünler; gerek dış cephede gerekse iç mekanlarda her türlü yüzeye veya taşıyıcı sisteme yapıştırma yöntemiyle uygulanan brüt beton detayı için geliştirilmiş çözüm malzemesi olarak fark yaratıyor. 50’den fazla koleksiyon rengine ek olarak, istenilen renk ve dokuda projeye özel üretimlerde de uzman olan CRETOX, brüt betona dair çalışmalarda sınırsız özgürlük yaşatıyor.

Yeni Bir Mimari Malzemeye İsmini Veren Marka | CRETOX® Panel

2021 yılı itibariyle 6 yıllık denenmişliği ve ağır iklim koşullarında sergilediği üstün performansı ile mermer cephe kaplama, traverten cephe kaplama, granit cephe kaplama, seramik cephe kaplama, porselen cephe kaplama gibi yapı sektöründe bilinen dış cephe kaplama malzemeleri arasında kısa sürede yerini alan CRETOX cephe kaplama, mimari literatüre kazandırdığı “çimento esaslı ultra hafif doğal beton panel” kavramı ile bilinirliğini her geçen gün artıyor.

Doğal Malzeme ile Fonksiyonelliğin Buluşması
NETEREN’in, “insana ve doğaya saygı” felsefesi ile Türkiye’deki 7000 m² alan sahip fabrikasında ürettiği CRETOX marka beton cephe ve beton duvar kaplamaları, saf çimentodan ve doğal girdilerden üretiliyor. Hafif yapısı, kolay montajı, rahat işlenebilmesi gibi üstün özellikleriyle neredeyse bütün duvar, cephe ve tavan uygulamalarında panel kaplama olarak kullanılabiliyor. Yapı sektöründe, sadece doğal ürünlerin ulaşabileceği A Sınıfı (A1 ve A2-s1-d0) Yanmazlık belgesine sahip CRETOX, hiçbir toksik bileşen ve kanserojen (polyester fiberglas reçinesi, zehirli polimer, asbest gibi) içermiyor. Saf ürün olmasından dolayı tamamen kokusuz ve iç mekanlarda da rahatlıkla tercih ediliyor.

Yüksek Performans ve 15 Yıl Garanti CRETOX’ta

Lanse edildiği günden beri yurt içi ve yurt dışında, villa cephe projelerinden iş merkezi projelerine, müze projelerinden havalimanı cephe kaplama projelerine, otel projelerinden alışveriş merkezi projelerine kadar birbirinden özel mimari çalışmalarda tercih edilen CRETOX, güçlü referansları ve 15 yıl NETEREN üretici garantisi ile kullanıcılara güvenli ve sorunsuz bir deneyim sunuyor.

 

Bu yazılara da göz at

İç MekanProje

Karaköy Lokantası

2 Mins read
MimariProje

CAJA by Maxx Royal

5 Mins read
Söyleşi

Doğan Mete

3 Mins read
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton - Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli