İnce YapıÜrün

ABS Alçı’dan Ultralight İç Mekân Alçı Plakası “Intreme Fit”

Geleceği olan yapılar için yenilikçi alçı teknolojileri üreten, alçı alanında 60 yıllık deneyimi ve yerli sermayesiyle üretime devam eden ABS Alçı; Intreme Fit ultralight iç mekân alçı plakasının 1. yaş gününü kutluyor.

Tavandan duvara tüm alçı plaka uygulamalarında tercih edilen Intreme Fit ultralight sadece 5.8 kg/m² ağırlığıyla Türkiye’nin hala ilk, hala tek olan en hafif alçı plaka özelliğini taşıyor.

Yapısal olarak kendisinden ağır plakalardan daha güçlü ve dayanıklı olan Intreme Fit Ultralight, sadece 5,8 kg/m² ağırlığıyla sektördeki en hafif alçı plaka olarak dikkat çekmeye devam ediyor. İç mekân tasarımlarında duvarlarda ve tavanlarda yarattığı etkisi sayesinde mekânlara sade ve şık bir görünüm kazandırıyor.

Neden ‘’Fit’’?

Standartların üzerinde yapısal sağlamlık ve dayanıklılığa sahip yapı malzemesi Intreme Fit, sektör standardı alçı plakalara göre %30, piyasadaki diğer alçı plakalara göre %15 daha hafif. Intreme Fit, 5,8 kg/m² ağırlık ile sektördeki en hafif alçı plaka olmasının yanı sıra muhteviyatından gelen tüm bileşenleri sayesinde mükemmel sağlamlık ve dayanıklılık gösterdiği için ‘Fit’ olarak isimlendirildi.

Daha Hafif, Daha Sağlam, Daha Dayanıklı…

Intreme Fit ultralight alçı plakası hafif, ergonomik yapısıyla nakliye ve hızlı montaj avantajı sağlayan usta dostu bir yapı malzemesi. Sarkmaya karşı mukavemeti sayesinde taşıma ve montaj sırasında oluşabilecek hasarları önleyen Intreme Fit, gelişmiş sarkma direnci ve geliştirilmiş güç-ağırlık oranı sağlayan tutarlı jips-mix formül yapısıyla; hem asma tavan hem de duvar uygulamaları için ideal. Aynı zamanda TS EN 520+A1 standartlarına uygun olarak üretilmiş Intreme Fit A2 yangın tepki sınıfında yer alıyor. Mukavemet Değerleri TS EN 520+A1 standartlarına göre; Paralel Mukavemet: 250 Newton > TS EN 520+A1 (210 Newton), Dik Mukavemet: 580 Newton > TS EN 520+A1 (550 Newton)’dur.

ABS Alçı:

Tasarımda özgürlüğe ve kolaylığa imkan tanıyan, dayanıklı doğal ve sağlıklı alçı özlü malzemelerle inşa edilen geleceği olan yapılarda, yüksek teknolojiye ve kaliteye sahip ürünlerinin yer alması hedefi doğrultusunda ilerleyen ABS Alçı ve Blok Sanayi A.Ş. Türkiye’nin ilk sıva alçısı, dünyanın ilk saten alçı ve şimdi de ilk ultralight alçı plaka üreticisidir. ABS Alçı kalitede sürdürülebilir liderlik hedefi doğrultusunda, alçı sektöründe 60 yıllık deneyim sahibi müteşebbisleriyle üretimine başından beri yerli sermaye ile devam etmektedir. ABS; 1982 senesinde başladığı yatırımlarıyla, yurt içinde Bilecik/Bozüyük, Ankara/Gölbaşı, Mersin/Tarsus, Erzurum/Aşkale, yurt dışında ise Ukrayna/Çernovtsi tesislerinde üretim yapmayı sürdürmektedir.

İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

Islak MekanÜrün

Geberit Banyo Serileri: Mühendislik Gücü, Modern Tasarım ile Buluşuyor

MimariProje

Mamurbaba Evi