İnce YapıÜrün

ABS Alçı’dan Ultralight İç Mekân Alçı Plakası “Intreme FIT”

Hala İlk Hala Tek!

ABS ALÇI markasıyla üretiminin 40. Yılını kutlayan, geleceği olan yapılar için yenilikçi alçı teknolojileri üreten firmanın yenilikçi iç mekan alçı plakası Intreme FIT Ultralight öne çıkan özellikleriyle hala ilk hala tek. Tavandan duvara tüm alçı plaka uygulamalarında tercih edilen Intreme FIT Ultralight sadece 5.8 kg/m2 ağırlığıyla ve standartların üzerindeki yapısal sağlamlık ve dayanıklılığıyla Türkiye’nin ilk ve tek ultralight alçı plakası olma özelliğini taşıyor.

Yapısal olarak kendisinden ağır plakalardan daha güçlü ve dayanıklı olan Intreme FIT Ultralight, 5,8 kg/m2 ağırlığıyla sektördeki en hafif alçı plaka olarak dikkat çekmeye devam ediyor. İç mekân tasarımlarında duvarlarda ve tavanlarda yarattığı etki sayesinde pazarda ses getirmeye devam ederken piyasaya sürüldüğü iki yıl içinde birçok prestijli projenin tercihi olmuştur.

Neden ‘’FIT’’?

Standartların üzerinde yapısal sağlamlık ve dayanıklılığa sahip yapı malzemesi Intreme FIT Ultralight, sektör standardı alçı plakalara göre %30, piyasadaki diğer alçı plakalara göre %15 daha hafiftir. Standart alçı plakalara oranla bir plakada yaklaşık 2,4 kg’lık hafifleme sayesinde kolay asma tavan uygulaması sunarken 1 palette 62 adet plaka yükleme imkânı sayesinde de nakliyeden %7 oranında tasarruf ettirmektedir. Intreme FIT Ultralight, 5,8 kg/m2 ağırlık ile sektördeki en hafif alçı plaka olmasının yanı sıra muhteviyatından gelen tüm bileşenleri sayesinde mükemmel sağlamlık ve dayanıklılık gösterdiği için “FIT” olarak isimlendirilmiştir.

Daha Hafif, Daha Sağlam, Daha Dayanıklı…

Intreme FIT Ultralight alçı plakası hafif, ergonomik yapısıyla nakliye ve hızlı montaj avantajı sağlayan usta dostu bir yapı malzemesidir. Sarkmaya karşı mukavemeti sayesinde taşıma ve montaj sırasında oluşabilecek hasarları önleyen Intreme FIT Ultralight, gelişmiş sarkma direnci ve geliştirilmiş güç-ağırlık oranı sağlayan tutarlı jips-mix formül yapısıyla; hem asma tavan hem de duvar uygulamaları için idealdir. Aynı zamanda TS EN 520+A1 standartlarına uygun olarak üretilmiş Intreme FIT A2 yangın tepki sınıfındadır. Mukavemet Değerleri TS EN 520+A1 standartlarına göre; Paralel Mukavemet: 250 Newton > TS EN 520+A1 (210 Newton), Dik Mukavemet: 580 Newton > TS EN 520+A1 (550 Newton)’dur.

ABS Alçı:

Tasarımda özgürlüğe ve kolaylığa imkan tanıyan, dayanıklı doğal ve sağlıklı alçı özlü malzemelerle inşa edilen geleceği olan yapılarda, yüksek teknolojiye ve kaliteye sahip ürünlerinin yer alması hedefi doğrultusunda ilerleyen ABS Alçı ve Blok Sanayi A.Ş. Türkiye’nin ilk sıva alçısı, dünyanın ilk saten alçı ve şimdi de ilk ultralight alçı plaka üreticisidir. ABS Alçı kalitede sürdürülebilir liderlik hedefi doğrultusunda, alçı sektöründe 60 yıllık deneyim sahibi müteşebbisleriyle üretimine başından beri yerli sermaye ile devam etmektedir. ABS; 1982 senesinde başladığı yatırımlarıyla, yurt içinde Bilecik/Bozüyük, Ankara/Gölbaşı, Mersin/Tarsus, Erzurum/Aşkale, yurt dışında ise Ukrayna/Çernovtsi tesislerinde üretim yapmayı sürdürmektedir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…