İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Cosentino’dan Ultra Kompakt Yüzeylerinin Son Koleksiyonu: Dekton Onirika

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino, ultra kompakt yüzeylerinin en son koleksiyonu ve türünün tek örneği olan Dekton Onirika’yı kullanıcıların beğenisine sunmak için uluslararası iç tasarım devi Nina Magon ile bir araya geldi.

Mermer desenlerinden ve sürükleyici yaşamdan ilham alan Onirika, Cosentino ve uluslararası iç tasarım devi Nina Magon’un değerlerini temsil eden toplam sekiz renkten oluşuyor. Sürdürülebilirliği, ileri görüşlü yenilikleri ve zamansız zarafeti yansıtan bu renkler Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze ve Morpheus’tan oluşuyor. Onirika, rüyalarımızda hayal ve gerçeklik arasındaki sınırların ortadan kalktığı güçlü bir yolculuğu temsil ediyor.

Onirika Neural

Taşın göz alıcı güzelliğini Dekton’un eşsiz teknolojisiyle birleştiren, ödüllü iç mimar Nina Magon, ürün geliştirme ekibiyle çalışırken, mevcut herhangi bir doğal taşı taklit etmeye çalışmadıklarını ifade ederek, “Dekton teknolojisi ile benzersiz, güzel ve yeri doldurulamaz bir şeye hayat vererek kendi renklerimizi ve yapılarımızı yaratabiliyoruz. Onirika’nın amacı, Dekton’un çok yönlülüğünü sergilemek. Dünyanın dört bir yanındaki tüm tasarımcılara, mimarlara ve insanlara ürünün yalnızca bir tezgah olmadığını aynı zamanda duvarlarda, zeminlerde, cephelerde, dış mekanlarda ve daha fazlasında kullanılabileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

Onirika Trance

Renklerin Büyülü Dünyasına Davet
Neural, mermer deseni kesen ince, soluk damarlarla, kullanıcıları beyaz bir rüyaya davet ediyor. Bu özel renk yumuşak dokulara, açık renklere, ahşap veya metalik vurgulara sahip parlak ve nötr mekanlar için benzersiz bir kullanım alanı sunuyor. Eşsiz renklerden Lucid ve Morpheus, sahip oldukları farklı tonlar, yansımalar ve ışıltılar sayesinde gri ve altın renkler içeren dekorasyonlarla iyi eşleşen aydınlatıcı bir renk algısı oluşturuyor. Değerli Paonazzo taşının yeniden yorumlanmış hali olan Awake de açık gri kalın damarları ile zarif oksit terakota ve bir miktar ince, mürekkepli mavi tonu içeriyor.

Onirika Somnia

Yüzeyler için Mükemmel Alternatifler
Oksitler arasında hareket eden ve kırmızımsı altın rengine dönüşen Trance, kırmızımsı meşe ağacı ve koyu ceviz tonlarıyla mükemmel bir şekilde birleşen sıcak ince çizgilere sahip. Mobilya kaplamasındaki soluk mavi ve altın tonları bu canlı renge şıklık katıyor. Kahve ve beyazın büyüleyici ayrıntılarını sunan Somnia, koyu renkli ahşaplar, buzlu cam ve bakır gibi dokulu metal yüzeylerle mükemmel bir alternatif oluşturuyor. Son olarak, Vigil ve Daze ise açık ve koyu gri tonlarında kalın damarlara sahip güçlü Calacatta yapısını, ince bir altın dokunuşuyla eşleştiriyor. Bu, sıcak ve soğuk tonlar, ahşap metal ve temiz beton ile kombinlenerek eşsiz bir kullanıma imkan tanıyor.

Onirika Lucid

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…