AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

Enerji tasarrufu sağlayan tasarımların tercih edildiği günümüzde yalıtımın önemi giderek artmakta.

Neden Hava ve Buhar Bariyerleri?

Isı yalıtımının performansını tam anlamıyla yerine getirebilmesi için konstrüksiyonun iç taraftan hava ve buhar difüzyonu direncine sahip şekilde tasarlanması gerekiyor. Konstrüksiyonda hava geçirimsizliği sağlayacak katmanın en önemli fonksiyonu, hava akımlarıyla iç mekandaki sıcaklık kaybını önlemesi. Eğer ısı yalıtımı difüzyon direnci olan bir katman ile korunursa, iç mekandan gelen sıcak ve nemli hava çatı ve cephe strüktürüne nüfuz ederek nem ve yoğuşmaya bağlı hasarlara yol açamıyor. Hava geçirimsizlik, birleşim yerlerinin düzgün bir şekilde yapıştırılmasıyla sağlanabilirken, buhar difüzyonu sadece uygun bir buhar bariyerinin kullanımıyla kontrol edilebiliyor.

DELTA®’da Her Tip Çatı ve Giydirme Cephe Konstrüksiyonları İçin İhtiyaca Yönelik Çözüm

Temel fonksiyon değişmese de hava ve buhar bariyerleri, çatı ve cephe strüktürü, projeye özel gereksinimler ve uygulamaya bağlı farklı ihtiyaçları da karşılayabilmeli. Eğimli çatılar ve giydirme cepheler için DELTA® hava ve buhar bariyerleri, farklı konstrüksiyonlar ve projeye özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanıyor.

DELTA® hava ve buhar bariyerlerinin buhar kontrolü dışındaki diğer teknik özellikleri, özel çatı tipleri ve renovasyonda da pek çok avantaj sağlıyor.

DELTA® hava ve buhar bariyerlerinden DELTA®-SPARXX; hastaneler, spor merkezleri, alışveriş merkezleri gibi kamu yapıları ile sanayi yapıları için file takviyeli, yangın geciktirici hava ve buhar bariyeridir. DELTA®-SPARXX’ın yangın sınıfı EN 13501-1’e göre B-s1, d0 ve Avis Technique’e göre M1.

  • DELTA®-SPARXX, her tür havalandırmalı çatı ve cephe konstrüksiyonunda kullanıma uygun.
  • Siyah, baskısız yüzeye sahip DELTA®-SPARXX, ahşap ya da farklı malzemelerden 20 mm’ye kadar açık derzli iç mekan duvar tasarımları arkasında da rahatlıkla kullanılabiliyor.
  • 100 m’lik Sd değeri ile pasif ev standartlarına da uygun hava geçirimsizliği sağlıyor. Bu sayede, yapıların ısıtma-soğutma enerji kullanımında tasarruf edilmesini sağlıyor.
İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Söyleşi

Filiz Cingi Yurdakul

Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Mitsubishi Heavy Klima Filtrelerinin Covid-19’a Karşı Etkinliği Kanıtlandı