Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Mitsubishi Heavy’nin Yeni Nesil Kumandası ile Akıllı İklimlendirme

Elli beş yıllık Form Şirketler Grubu güvencesi ve Japon Mitsubishi Heavy ortaklığında kurulan Form MHI Klima Sistemleri, yeni nesil dokunmatik kumandası Mitsubishi Heavy RC-EX3A ile klima kontrolünde son teknoloji akıllı çözümler sunuyor.

VRF ve profesyonel seri klima modelleriyle uyumlu RC-EX3A kumanda; kullanıcı dostu dokunmatik ekranı, yedi farklı fonksiyona tek tuşla hızlı erişim sağlayan menüsü ve IT odaları için çok önemli olan klima yedekleme otomasyonunu bünyesinde bulundurması gibi avantajlarla işletmelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Ortağı olduğu Mitsubishi Heavy markasıyla bireysel ve VRF iklimlendirme sistemlerinde yenilikçi ve enerji verimli çözümler sunan Form MHI Klima sistemleri, kontrol sistemlerindeki kullanıcı dostu özelliklerle de öne çıkıyor. Mitsubishi Heavy’nin yeni nesil dokunmatik kumandası RC-EX3A, işlevsel ve kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran pek çok inovatif özelliğe sahip. RC-EX3A’nın dokunmatik ekranında Türkçe dahil on iki farklı dilde menü bulunuyor. Kumanda üzerindeki menüden tek tuşla yedi farklı fonksiyona hızla erişilebiliyor. Fonksiyonel yapısıyla kullanıcılarının iç ortam sıcaklığı, kanat ayarı, çalışma modu gibi seçeneklere kolayca ulaşmalarını sağlıyor.

IT Odalarına Özel Akıllı Yedekleme Otomasyonu

RC-EX3A’ün benzersiz yedekleme kontrolü, iki farklı klimayı tek kumanda üzerinden yedekleme imkanı sunuyor. Bu sayede ürün, IT ve pano odaları gibi devamlı iklimlendirme ihtiyacı olan mekanlarda pahalı otomasyonlar kurma gereğini ortadan kaldırıyor. Hayatı kolaylaştıran bu fonksiyon, üç farklı tercihe göre çalıştırılabiliyor. %100 yedekleme fonksiyonu bir klima arızalandığında diğer iç üniteyi devreye sokuyor. Konfor odaklı fonksiyon ise bir klimanın aşırı yük altında çalıştığı tespit edilirse ikinci klimayı çalıştırarak kapasite yedeklemesi sağlıyor. Enerji tasarrufu ve dayanıklılığa odaklı fonksiyonda ise, iki klima eş yaşlandırma ile yedekli ve sıralı olarak çalışabiliyor.

Tüm bu özellikleriyle işletmelerin klima sistemlerini kontrol etmelerini kolaylaştıran yeni nesil RC-EX3A dokunmatik kumanda, Mitsubishi Heavy VRF ve profesyonel seri klima modellerinde kullanılıyor.

Form MHI Klima Sistemleri Hakkında

Form Grup ile MHI’nin yolları ilk olarak 2011 yılında kesişmiştir. Form Grup, daha önce farklı ürün gruplarında farklı firmalarla temsilcilik bazında çalışmakta olan MHI’nin VRF ürün gamı ile ilgili olarak Form VRF Sistemler San. Tic. AŞ isimli bir firma kurmuş ve bu firma ile VRF ürün grubunun Türkiye ve bazı çevre ülkelerdeki tek yetkili satıcılığını üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren VRF alanında “Yılın En Fazla Satış Yapan Firması” ödülünü düzenli olarak üst üste alan Form VRF Sistemleri’nin bu başarısı üzerine MHI ile Form ortak bir firma kurma yolunda görüşmelere başlamışlardır. MHI’nin teknolojik gücü ve inovatif yaklaşımı ile Form Grup’un yalnız satış alanında değil, mühendislik alanında yaptığı çalışmaların ve tecrübenin de bilincinde olarak iki firma, 30 Ocak 2019 tarihinde ortaklık anlaşmasını imzalayarak Form MHI Klima Sistemleri AŞ’yi kurmuşlardır.

İlgili Yazılar
Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Mitsubishi Heavy Klima Filtrelerinin Covid-19’a Karşı Etkinliği Kanıtlandı

Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

İklimlendirmeye Estetik Dokunuş: Mitsubishi Heavy Bal Peteği Tasarımı

Islak MekanÜrün

Banyo Tasarımında Sadelik ve Esneklik: Geberit iCon Banyo Serisi