Çatı - CepheÜrün

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cepheler ve Kapılar: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar

Yangına dayanıklı bölme duvarları ve cepheler, dayanım süresi boyunca yangının yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır.

Bu sürede oluşturdukları güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene kadar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarların büyümesi önlenir.

Yangına dayanıklı bölme duvarları, camlı yangın kapıları ile birlikte kullanılabilir. Estetik çözümler ve mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir.

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cephe

Yangına dayanıklı cephe sistemleri, 45-60 mm’lik görünür genişliği ve yüksek statik değerleri ile modern yapılarda saydam, geniş açıklıkları mümkün kılar.

Cam Cama Birleşim

Cam cama (butt-joint) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf yangına dayanıklı bölme duvarları üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleriyle uyumlu görünümü sayesinde kesintisiz ve ferah açık alanlar oluşturulur.

  • Yangın dayanımı: EI 30/60/90/120
  • Akustik yalıtım (maksimum):
  • Rw (C; Ctr) = 49 (-2; -7) (EN ISO 140-3)
  • Darbe dayanımı: 1B1 (EN 12600)
  • Gün ışığı geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410)
  • Profilsiz köşe dönüşler
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon
  • Yürünebilir Yangına Dayanıklı Camlı Döşeme

Yangına dayanıklı camlar ve test edilmiş özel konstrüksiyonları ile REI 60, 90, 120 dayanım sınıflarında şeffaf döşemeler üretmek mümkündür.

Üretim

Pentek, sertifikalı (TS-EN 1634-1 / TS-EN 1364-1 / BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, konusunda profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor. Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Pentek camlı yangın kapıları ve bölme duvarları, denetime yetkili kurumlarca talep edildiği gibi “sistem” olarak sertifikalıdır. Bileşenler (doğrama, cam ve aksesuarlar) birlikte test edilmiştir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler