Çatı - CepheÜrün

Albond, Hayatı Renklendirmeye Devam Ediyor

Marka bilinirliği açısından Türkiye’de ve Avrupa’da önemli bir değer yaratmış olan Albond, kurulduğu günden itibaren sektöründe daima ilklere imza atmıştır.

2015 yılından beri ilk yerli üretim (yerli üretim olarak Avrupa’nın muhtelif ülkelerinden onaylı) A2 yanmazlık sınıfı kompozit panel üretimi yapmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Halihazırda ürünlerinin İngiltere, Almanya, İspanya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Polonya gibi ülkelerden, Avrupa ve Amerikan normlarına göre sertifikasyonları tamamlanmıştır. Türkiye’nin en büyük sağlık kompleksi Etlik Entegre Sağlık Tesisleri’nde, tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde ve Cancun Havalimanı, Kuveyt Havalimanı, Şili Havalimanı, Kral Abdullah Finans Merkezi’nin prestijli kuleleri gibi dünyaca bilinen pek çok projede, Albond A2 panelleri tercih edilmiştir.

Türkiye’de yüksek katlı binalarda son birkaç yıldır A2 yanmazlık sınıfında kompozit panel kullanılmaktadır. 19 Aralık 2007’de (2007/12937 sayılı karar) İçişleri Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından ortak olarak yayınlanan ve yayın tarihinde uygulamaya giren yönetmeliğe göre, bina yüksekliği 21,50 metreden fazla olan yapılarda, EN 13501-1’e göre A2 s1 d0 (zor yanıcı) sınıfı cephe malzemesi kullanma zorunluluğu gelmiştir.

Yanmazlık sınıflandırmalarında dikkat edilmesi gereken üç kriter vardır. Bunlar A (Class – Sınıf), s (Smoke – Duman) ve d (Drop – Damlama) değerleridir. Yanmazlık sınıfı değerlendirme tablolarına bakıldığında ısı ve alev değeri olarak A2 olmakla birlikte, s ve d değerleri s1 ve d0 olmadığı takdirde bu ürün alev ve yanma değerlerini sağlamakla, A2 kategorisinde değil; B1 kategorisinde değerlendirilmektedir. Dolayısıyla projelerde özellikle dikkat edilmesi gereken nokta s ve d değerlerinin de sağlanmasıdır. Bu nedenle A2 sınıfı kompozit panel aranan projelerde, lot bazlı sertifikasyonun yanı sıra, A2 s1 d0 spesifikasyonları da aranmalıdır.

Bu topraklara değer katmak için daima gelişen ve kendisi ile birlikte çevresini de geliştiren Albond, yepyeni renk seçenekleri ile kompozit panel üretimi sektöründe farkını ortaya koymaktadır. Albond, proje sahibi mimarlara ve müteahhitlere sınırsız istekte bulunma imkanı sunmaktadır. Projelere özel desen veya renk istekleri, mimarlar ve müteahhitler ile birlikte laboratuvarlarda hazırlanarak üretime alınabilmektedir.

Yeni Renkler

  • 6 Metal Görünümlü (Korten Çelik I, Korten Çelik II, Korten Çelik III, Patina Bakır, Çinko, Dokulu Titanyum)
  • 6 Eloksal Görünümlü (Mat Eloksal, Eloksal Çinko, Fırçalı Eloksal, Eloksal Titanyum, Eloksal Bakır, Eloksal Açık Bakır)
  • 8 Dokulu (Buz Beyazı, Dokulu Siyah, Oksit Kırmızı, Gece Mavisi, Dokulu Gri, Pirit Altın, Dokulu Eloksal, Eloksal Altın)
  • 4 Beton Görünümlü (Beton I, Beton II, Beton III, Beton IV)
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
Çatı - CepheÜrün

Albond, Hayatı Renklendirmeye Devam Ediyor