İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Cosentino, Silestone’un İlk Karbon Nötr Serisi: “Sunlit Days”

Cosentino’nun doğal taş endüstrisinde devrim yaratan markası Silestone, mimari yüzey endüstrisindeki ilk karbon nötr koleksiyonu Sunlit Days’i kullanıcıların beğenisine sundu. Markanın sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gösteren yeni bir dönüm noktası da olan koleksiyon, Cosentino Group’un yıllardır yürüttüğü çevre yönetimi çalışmalarını da vurguluyor.

Sektörde yeni bir dönem başlatan Cosentino, Silestone Sunlit Days koleksiyonu ile tüm yaşam döngüsü boyunca karbondioksit emisyonlarını dengelemeyi taahhüt ediyor. Bu amaçla şirket; yönetmeliklere uygun “Gönüllü Karbon Piyasası” çerçevesinde, gönüllü dengeleme projeleri gerçekleştiriyor. Bu girişim aynı zamanda deniz tabanının korunmasına yönelik bir ortaklık programını da içeriyor.

Renkler, Hikaye ve Deneyimleri İfade Ediyor

İnsani değerlerden, basit ve derin yaşam tarzlarından esinlenen Sunlit Days, Akdeniz’den ilham alan beş renkten oluşuyor. Doğayla ilişki içinde olan koleksiyon, kuruluşundan bu yana Silestone’u sektörde lider haline getiren ayırt edici tüm özellikleri taşıyor. Faro White, Cincel Grey, Arcilla Red, Cala Blue ve Posidonia Green beş renkten çok daha fazlasını; hikayeleri, deneyimleri ifade ediyor.

Akdeniz Beyazı Faro White

Faro White

Faro White, saflığı, sadeliği ve dinginliği simgeleyen Akdeniz beyazını ve güneşli vuran duvarlarını temsil ediyor. Gemilere yolunu gösteren deniz fenerlerinden esinlenen bu renk, ipeksi, pürüzsüz bir dokuyla karakterize oluyor.

Faro White

Cincel Grey: Sıcak ve Soğuk Arasında Bir Denge

Cincel Grey

Cincel Grey, ince taneli, ipeksi bir gridir. Işık yansımalarında farklı kontrastlar ortaya çıkarır. Nötr ve çok yönlüdür, sıcak ve soğuk arasında dengelidir. Yumuşak dokusu büyüleyicidir.

Cincel Grey
Cincel Grey

Arcilla Red: Ateş Soluyan ve Yağmur Sonrası Toprak Kokan Kırmızı

Arcilla Red

Akdeniz, ateş soluyor ve topraklarında kan dolaşıyormuş gibi canlı görünüyor. İşte Arcilla Red bu akışı yansıtıyor: üzüm gibi tadı ve yağmur sonrası toprak gibi kokusu olan dünyevi kırmızı bir gölge… Renk patlaması; güç, tutku ve çok sayıda karakteri içinde barındırıyor. Yumuşak dokusu, güzelliğiyle uyumlu bir şekilde harmanlanıyor.

Arcilla Red

Cala Blue: Canlı Derin Bir Mavi

Akdeniz’den bahsetmek denizden, esintisinden, enginliğinden ve sonsuz ufkundan bahsetmek demektir. Cala Blue, etrafını saran diğer unsurlarla birlikte kıpırtılı, derin ve sofistike bir mavi renk. Dokusu, denizin okşayışını andırıyor.

Cala Blue

Posidonia Green: Zamanın Durduğu Doğal Bir Yeşil

Posidonia Green

Akdeniz’in hazinesi, Posidonia çayırlarının güzelliğini taşıyan bu yeşil renge adını veriyor. Enerji, neşe ve doğa Posidonia Green’de bir araya geliyor.

Posidonia Green

Silestone Sunlit Days & HybriQ® +

Sunlit Days, Silestone tarafından özel ve öncü HybriQ®+ teknolojisi ile yaratılan yeni bir koleksiyondur. Bu yeni üretim süreci, şirketin çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime olan bağlılığı ile örtüşmektedir. HybriQ + ile Silestone’un üretim süreci, bileşiminde yüzde 98 yeniden kazanılmış su, yüzde 100 yenilenebilir enerji ve minimum yüzde 20 geri dönüştürülmüş hammadde kullanıyor. Dahası, HybriQ + teknolojisi, kuvars silikanın varlığını önemli ölçüde azaltan yeni formülüyle öne çıkıyor. Mineral hammaddelerden ve geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan hibrit bir formül kullanılıyor. Bu yeni bileşimle Silestone’un olağanüstü performansı ve zamansız güzelliği bozulmadan uzun yıllar korunuyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…