AltyapıÜrün

DELTA®-THENE: Soğuk Uygulanan, Kendinden Yapışan Su Yalıtım Membranı

Çaprazlama lamine özel HDPE folyo ile bitüm-kauçuktan oluşan yalıtım membranı DELTA®-THENE, iç ve dış mekanlardaki dikey ve yatay yüzeylerde suya, neme ve buhara karşı koruma sunuyor.

Kullanım Alanları

Temel duvarlarında hızlı ve temiz uygulanabilmesinin yanında “duvar kağıdı” gibi kolay döşenebilmesi, derin ve dar alanlarda kolay çalışma imkanı sunuyor. Islak hacimler ile balkon duvar ve zeminlerinde orta düzeyde basınçsız sulara ve neme karşı güvenli yalıtım sağlıyor.

DELTA®-THENE, klasik kullanım alanlarının dışında farklı detay çözümlerinde de avantajlar sunuyor:

Cephe giydirme sistemlerinin duvar köşelerinde, doğramaların tespit edildiği ankraj çevresinde, pencere kasa bitişlerinde, ahşap dikme kafesli konstrüksiyon ve prefabrike evlerde kapiler yükselen neme karşı dayanıklı yalıtım sunan DELTA®-THENE, iç zemin kaplamalarının altında buhar bariyeri olarak da kullanılabiliyor.

Çatı uygulamalarında, özellikle gizli dere detay çözümlerinde son kaplama altında yapışma gücü ve rulo ölçüsü avantajlarıyla rahatça döşenebiliyor.

Yapının toprak veya zemin altında kalan bölümlerinde yaşam alanı, ofis, arşiv amaçlı kullanımın söz konusu olduğu durumlarda, su geçirimsiz beton ile inşa edilen bodrum duvarlarında nem bariyeri olarak, standart yüzeysel yalıtım şeklinde uygulanır (Kaynak: Su Geçirimsiz Beton Uygulama Yönergesi, DafStb-Richtlinie 2006).

DELTA®-THENE, ayrıca, EN 13146-5 standardına göre yüksek elektrik direncine sahip olması, tam yüzeyli güçlü yapışma özelliği, efektif kalınlığı ve kolay ve net bir şekilde kesilebilmesi sayesinde hafif raylı sistemlerde, geleneksel malzemelere kıyasla önemli avantajlar sunar.

Avantajları

DELTA®-THENE, kendinden yapışma ve kaplandığı zeminle bütünleşme özelliklerinin yanı sıra uygulama kolaylığı ve anında kalıcı koruma sağlamasıyla geleneksel izolasyon membranlarına kıyasla önemli avantajlar sunuyor:

  • DELTA®-THENE kendinden yapışan, soğuk uygulanan, bütün yüzeye yapışma özelliğine sahip izolasyon membranı olarak DIN 18195 normlarına uygun.
  • Rulo sunumu sayesinde, sıradan bitüm kaynaklı örtülere oranla % 50 daha hızlı, temiz ve güvenli bir şekilde döşeniyor.
  • Özel karelaj baskısı ile kolayca, net bir şekilde kesilebiliyor.
  • Yapışma süresine ihtiyacı yok. Bu nedenle, inşaat çukurları derhal doldurulabiliyor.
  • Üst tarafındaki özel HDPE folyosu ile yağmur ve suya karşı anında korunma imkanı sunuyor ve kalıcı, kaliteli bir yalıtım sağlıyor.
  • 1,5 mm’lik katman kalınlığı sayesinde, işleme sırasında geniş yüzeylerde bile engebe oluşturmuyor.

Esnekliği sayesinde zemindeki olası çatlakları güvenli bir şekilde aşıp kapatıyor.
Yazın aşırı ısınmayı önleyen beyaz bir folyo örtüsüne sahip. Siyah yalıtımlar, 95°C’ye kadar ısınabiliyor, kabarcık oluşturabiliyor ve bodrum duvarlarından kayabiliyor. DELTA®-THENE ise maksimum 70°C’ye kadar ısınıyor.

+5°C ile +30°C arasındaki hava ve yüzey sıcaklıklarında bitüm ön astar ve yapışma zemini olarak DELTA®-THENE ASTAR üzerine uygulanan DELTA®-THENE, maksimum -5°C’ye kadar da DELTA®-THENE SOĞUK ASTAR ile birlikte kullanılabiliyor.

DELTA®-THENE, temel duvarlarında DELTA®-TERRAXX ve DELTA®-NP DRAIN gibi jeokompozit koruma ve drenaj levhaları ile kombine edildiğinde mekanik hasarlara dayanıklı, oldukça kısa bir sürede monte edilen, tam donanımlı ve yüksek bir yalıtım, koruma ve drenaj sistemi oluşturuyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
AltyapıÜrün

DELTA®-TERRAXX