Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK® – Arduvaz Sistemler

RHEINZINK; çinko, bakır ve titanyumdan oluşan % 99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olup, bu konuda bir dünya markası.

Çatı ve cephe kaplamalarında tasarıma uygun pek çok farklı sistem alternatifi sunan RHEINZINK’in en dikkat çekici sistemlerinden biri ise Arduvaz Sistemler.

Hem çatı hem de cephe uygulamalarında kullanılan Arduvaz Sistemler, ön ve arka yüzeylerinde montajı kolaylaştıran geçme bir sisteme sahip plakalardan oluşuyor. Yarattığı optik yanılsama sayesinde etkileyici bir görünüme sahip olan bu sistem, karo ve kare şeklindeki plakalardan oluşan “Dar Seri” ve düz plakalardan oluşan “Geniş Seri” olarak ikiye ayrılıyor.

Hemen hemen tüm eğik yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen kare ve karo şeklindeki plakalar, ebatlarının küçük olması nedeniyle çatılardaki kuşluk (güvercinlik), havalandırma çıkışları, baca ve kalkan duvarları gibi karmaşık yüzeylerin kaplanmasını kolaylaştırıyor.

Bu plakaların gelişiminde bir sonraki aşama olarak değerlendirilen düz plakaların asıl kullanım alanı ise geniş cepheler. Tasarımcılara sağladığı sınırsız olanaklarla birlikte cephe ölçüleriyle orantılı şekilde en uygun görünümü sağlayacak ebatlarda özel üretim de yapılabiliyor.

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK; CLASSIC bright rolled, prePATINA blue-grey ve prePATINA graphite-grey yüzey alternatifleri ile çinkonun benzersiz doğal estetiğini sektörün kullanımına sunuyor.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

AltyapıÜrün

Dörken Sistem’den Metal Kaplamalı Eğimli Çatılar ve Metal Cepheler İçin DELTA®-TRELA

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu