Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Yakıcı güneş, zorlu iklim şartları, rüzgarlar, kirli hava gibi birçok nedenden dolayı binalar, ilk günkü güzel görüntüsünden uzaklaşıyor. Binaların kısa süre içinde yıpranmış ve eski bir görünüm almaması için dış cephede kullanılacak malzemelerin seçiminde son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Uzun Yıllar İlk Günkü Canlılığını Koruyor

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun yüzlerce farklı renk ve üstün dayanıklılık teknolojileriyle geliştirdiği yüzeyler, binaların tasarımına modern bir dokunuş katarken aynı anda her zaman ilk günkü gibi görünmesine yardımcı oluyor. Cosentino’nun zorlu şartlara karşı dayanıklı, yenilikçi yüzeyi Dekton, üstün performansı ve çeşitli renk seçenekleriyle binaların tüm ihtiyacını karşılıyor.

Yangında Yüksek Performans

Dekton dış cephe kaplamaları, diğer yüzeylerin aksine mükemmel bir yüzey ve kenar uyumu sağlıyor. Her türlü özel desen ve renge imkan tanıyan, projelere özel boyutlarda üretilebilen yüzey, montaj sürelerini de kısaltıyor. A1 sınıfı sertifika ve A2 sınıfı güvenlik ağına sahip yüzey, yangında alev almıyor ve binanın güvenliğini üst düzeye çıkarıyor.

Her Türlü Yüzeyin Canlandırılmasına İlham Veriyor

Dekton, dış cepheler dahil her türlü yüzeyde kullanılmasıyla dikkat çekiyor. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmiyor ve her zaman ilk günkü parlaklığını koruyor. 320 cm x 144 cm’ye kadar geniş formatta; 4 mm, 8 mm, 12 mm ve 20 mm’lik farklı kalınlıklarda üretilen yüzey, kolay bir kaplama imkanı sağlıyor.

Binaların Enerji Verimliliğini Artırıyor

Yenilikçi ultra sıkıştırma işlemi TSP teknolojisi ile üretilen Dekton, dış yüzeylere üst düzey sağlamlık katıyor. Bakımı da son derece kolay olan yüzey, temizleme ve bakım maliyetlerini de azaltırken, yapıştırmalı sabitleme sistemleri veya mekanik ankraj ile cephelerde kolayca uygulanabiliyor. Mermer, ahşap ve beton gibi farklı dokulara sahip geniş bir renk yelpazesiyle estetik bir görünüm sunan yüzey, dış cephe tasarımında fark yaratıyor. Diğer yandan Dekton yüzeyler, yalıtım sağlayarak binanın enerji verimliliğini de artırıyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…