AltyapıÇatı - CepheÜrün

Dörken Sistem’den Yeşil Çatılara Özel Drenaj Sistemi: DELTA®-FLORAXX TOP

Drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon fonksiyonlarını bir arada tek ruloda sunan DELTA®-FLORAXX TOP, yeşillendirmeli çatılar ve bahçe teraslar için tasarlanmış kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip tek jeokompozit drenaj levhası.

Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi olan DELTA®-FLORAXX TOP; drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon fonksiyonlarını bir arada tek ruloda sunarak uygulama açısından birçok avantaj sağlıyor.

DELTA®-FLORAXX TOP, entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenarı ile bu avantajlarına yenilerini ekliyor.

 

Özellikleri ve Avantajları

  • DELTA®-FLORAXX TOP, üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili sayesinde iki katmanı tek seferde döşeme imkânı sunarak hem zaman hem işçilikten tasarruf sağlıyor.
  • Filtrasyon jeotekstil tabakanın kayması veya rüzgârla uçması sorununu ortadan kaldıran homojen bir zemin yüzeyi oluşturuyor.
  • Kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde, bindirme yerlerinde ayrıca montaj elemanı kullanımına gerek kalmıyor. Böylece, üzerinde çalışma devam ederken levhaların kayması sorunu da ortadan kalkıyor. Ayrıca, filtrasyon altında kesintisiz bir drenaj kanalı oluşturulmasını sağlıyor.

  • DELTA®-FLORAXX TOP, levha ağırlığı ve yüksekliği daha düşük olmasına rağmen, daha yüksek drenaj kapasitesine sahip. Bu sayede kolaylıkla mineral sızıntı tabakası işlevini yerine getirebiliyor.
  • Tek taraflı kabarcık yapısı sayesinde filtrasyon jeotekstili üzerinde yükün sebep olacağı zımbalama etkisini ortadan kaldırıyor.
  • Difüzyona açık (buhar geçirgen) perforasyon delikleri ve 20 mm yüksekliğindeki kabarcıkları sayesinde, sistem içerisinde su ve hava sirkülasyonu kolaylıkla gerçekleşiyor. Böylece çatı yüzeyi ve yalıtım üzerinde su birikmesi önleniyor.
  • 2×10 metre ölçülerindeki DELTA®-FLORAXX TOP’ın filtrasyon jeotekstil katmanı, bindirme payı olarak 10 cm daha geniş.
  • DELTA®-FLORAXX TOP döşenir döşenmez, toprak tabaka hemen serilip yeşillendirme yapılabiliyor. Topraktan önce ayrıca çakıl dökülmesine gerek yok. Bu da yine özel kabarcık yapısı dolayısıyla perforasyonlarının yerleşiminin sağladığı bir avantaj.
  • İmalatlarda ortaya çıkan malzeme firesi oranını azaltarak tasarruf sağlıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP drenaj levhaları serilir serilmez, alttaki yalıtımı yüksek ısı değişimlerine karşı anında korumaya başlıyor ve üzerinde rahatlıkla yürünebiliyor.
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…