Çatı - CepheÜrün

Kasso ile Mimaride Metal Kabuklar

Kasso, tasarım mühendisliği ile imalattaki tecrübesini bir araya getirerek, kırkı aşkın ülkeye ihracatıyla mimari eserlere katkıda bulunmaya devam ediyor.

Mimarlık ofisleri ile kesintisiz irtibatı ve detay çözüm önerileriyle Tasarım Merkezi unvanının hakkını veren firma, ayrıca lazer kaynak robotu, CNC fiber lazer kesim/punch tezgahları ile dünyadaki üretim sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir.

Tasarım ve detayları kısıtlayan panel üretim ölçülerinin sınırlarını genişleten Kasso, Rusya’da devam etmekte olan 250 metre yüksekliğindeki gökdelen projesinde, 6000 mm eninde genişletilmiş metalden güneş kırıcı panellerin üretimini gerçekleştirerek dünya metal imalat sanayisinde ve yapı sektöründe bir ilki başarmıştır.

TSE, ISO, Qualicoat+Seaside, GOST ve CE kalite belgelerine sahip olan Kasso, 2020 yılı itibarıyla İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, İsrail ve Hindistan gibi ülkelerdeki partner firmaları ile birlikte standart ürün ihtiyaçları dışında gelen taleplerde projeye özel üretim ve detay çözümü hizmetleri sunmakta, bu süreci diğer disiplinlerle entegre bir şekilde yürütmektedir.

Kasso, estetik avantaj sağlamasının yanı sıra yapının iklimlendirilmesi ve %30-40’a varan enerji tasarrufu yaratması ile ikincil cephe kullanımını mimari çözüm boyutuna getirmiştir. Projelerin iklimlendirme, akustik ve tasarımsal ihtiyaçlarına güncel çözüm önerileri oluşturmasını sağlayan mühendislik ve tasarım tecrübesini, üniversitelerin mimarlık ve tasarım fakültesi öğrencilerine etkinlikler ve atölyeler düzenleyerek paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…