Çatı - CepheÜrün

Kasso ile Mimaride Metal Kabuklar

Kasso, tasarım mühendisliği ile imalattaki tecrübesini bir araya getirerek, kırkı aşkın ülkeye ihracatıyla mimari eserlere katkıda bulunmaya devam ediyor.

Mimarlık ofisleri ile kesintisiz irtibatı ve detay çözüm önerileriyle Tasarım Merkezi unvanının hakkını veren firma, ayrıca lazer kaynak robotu, CNC fiber lazer kesim/punch tezgahları ile dünyadaki üretim sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir.

Tasarım ve detayları kısıtlayan panel üretim ölçülerinin sınırlarını genişleten Kasso, Rusya’da devam etmekte olan 250 metre yüksekliğindeki gökdelen projesinde, 6000 mm eninde genişletilmiş metalden güneş kırıcı panellerin üretimini gerçekleştirerek dünya metal imalat sanayisinde ve yapı sektöründe bir ilki başarmıştır.

TSE, ISO, Qualicoat+Seaside, GOST ve CE kalite belgelerine sahip olan Kasso, 2020 yılı itibarıyla İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, İsrail ve Hindistan gibi ülkelerdeki partner firmaları ile birlikte standart ürün ihtiyaçları dışında gelen taleplerde projeye özel üretim ve detay çözümü hizmetleri sunmakta, bu süreci diğer disiplinlerle entegre bir şekilde yürütmektedir.

Kasso, estetik avantaj sağlamasının yanı sıra yapının iklimlendirilmesi ve %30-40’a varan enerji tasarrufu yaratması ile ikincil cephe kullanımını mimari çözüm boyutuna getirmiştir. Projelerin iklimlendirme, akustik ve tasarımsal ihtiyaçlarına güncel çözüm önerileri oluşturmasını sağlayan mühendislik ve tasarım tecrübesini, üniversitelerin mimarlık ve tasarım fakültesi öğrencilerine etkinlikler ve atölyeler düzenleyerek paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK - Perfore Sistemler

Çatı - CepheÜrün

Rheinzink Titanyumlu Çinko Çatı Kaplamaları

Çatı - CepheÜrün

ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu