Haber

Kendi Evini Yapmak İsteyenlere Kolaylık

  • Türk Ytong, koronavirüs salgınıyla birlikte ortaya çıkan müstakil ve bahçeli evlerde yaşama talebine çözüm üreten Ytong Ev adı verilen projesini hayata geçirdi. Crid Architects tarafından tasarlanan evler, ihtiyaca göre belli yönlerde büyüyebilen, yerel mimari ile uyumlu tasarımlar olarak ortaya konuldu.

Pandemi döneminin önemli taleplerinden birinin de kalabalıktan uzak müstakil bir evde oturmak olduğu ortaya çıktı. Karantina aylarında evlere kapanan insanların en büyük özlemi açık hava ve bahçeli bir evde yaşamak oldu. Çok kısa bir sürede hem şehre yakın bölgelerde hem de büyükşehirlerin yakınındaki yazlık bölgelerdeki müstakil ev ve arsalarda satış patlaması yaşandı. Birçok insan arazi alıp kendi yapısını inşa etmeye yöneldi.

Türk Ytong, bu eğilimi ve Mart 2020 tarihinden itibaren kendisine ulaşan başvuruları analiz ederek, Ytong’un Panel ürünleriyle inşa edilen ev yapım sistemini talebe cevap verecek şekilde tümüyle yeniledi. Kendi evini yapmak isteyenlerin güvenle oturabilecekleri, sağlıklı konutları kısa sürede inşa etmeleri için Ytong Ev projesini hayata geçirdi. Ytong Ev için farklı büyüklüklerde, kullanışlı, tek ve iki katlı ev modelleri hazırlandı. Crid Architects olarak Emre Engin ve Nergis Kahraman tarafından Türk Ytong için tasarlanan evler, ihtiyaca göre belli yönlerde büyüyebilen, yerel mimari ile uyumlu tasarımlar olarak ortaya konuldu. Evler, Deprem, Yangın, Isı Yalıtım ve Gürültü Yönetmeliklerine uygun olarak tasarlandı.

Türk Ytong, katalogda bulunan ev modellerinin mimari proje, statik, mekanik, elektrik ve akustik projelerini, uygulama detaylarını müşterilerine hazır ve ücretsiz sunuyor. Evlerin inşası için gereken Ytong ürünleri de montaja hazır biçimde teslim ediliyor.

İlgili Yazılar
Dış Mekan ÜrünüÜrün

Ytong Gürültü Bariyeri