İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler

Yangına dayanıklı bölme duvarlar ve cepheler, dayanım süresi boyunca yangının yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır. Bu sürede oluşturdukları güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene karar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarın büyümesi önlenir.

Cephe ve bölme duvarlar, camlı yangın kapıları ile birlikte kullanılabilir. Estetik çözümler ile mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir.

Yangına Daynıklı Cephe rp hermetic 45N FP: 1.Kapak Profili, 2. Baskı Profili, 3. Yangına Dayanıklı Cam (EI 30/60/90), 4: Cam Destek Plakası, 5. Conta, 6. Transom Bağlantı Parçası

Camlı yangın kapıları, özel dolgulu çelik profiller ile üretilir. Ergime sıcaklığının çok yüksek olması, camlı çelik yangın kapılarını uzun dayanım süreleri için alternatifsiz kılar.

19:4 Architects Mimarlık Ofisi, İstanbul

Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapılarını E/ EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor. Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Tulsa Library, ABD

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cephe

New York Fulton Center’da 1.500 m² alanda uygulanan yangına dayanıklı cephe sistemi, 45 mm’lik görünür genişliği ve yüksek statik değerleri ile saydamlıktan ödün vermeden geniş açıklıklara ulaşılmıştır.

Fulton Center, New York, Yangına Dayanıklı Cephe, ABD

İlgili Yazılar
Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Radiva Isı Sistemleri

İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Kastamonu Entegre’den Virüs ve Bakterilere Karşı Etkili Panel Yüzeyi: Safe Surface

İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70