İnce YapıÜrün

Pentek’ten Yangına Dayanıklı Cam Çözümler

Yangına dayanıklı camlı kapı, bölme duvar ve cepheler, yangının bina içinde yayılımını engelleyen şeffaf yapı elemanlarıdır. Yangının bina içinde yayılımını engelleyen şeffaf yapı elemanlarıdır. Yangına dayanıklı dolu panel yangın kapılarından farklı olarak tamamına yakını camdan oluşur. Estetiktir ve mimari tasarımda serbestlik sunar. Günlük yaşam alanlarında kullanıma uygun konfora sahiptir.

Merdiven kovasına açılan kat sahanlıklarında sıklıkla tercih edilir. Bu sayede merdivenler günlük kullanıma uygun özelliklerini korurken kaçış merdiveni özelliğine sahip olur. Yangın yönetmelikleri ve test limitleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik ve yükseklik değerlerinde üretilir.

Cam Cama Birleşim

Cam cama (butt joint) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf yangına dayanıklı bölme duvarlar üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleri ile uyumlu görünümü sayesinde kesintisiz ve ferah mekanlar oluşturulur.

  • Yangın Dayanımı: EI 30/60/90/120
  • Akustik Yalıtım (maksimum): Rw (C; Ctr) = 49 (-2; -7) (EN ISO 140-3)
  • Darbe Dayanımı: 1B1 (EN 12600)
  • Gün Işığı Geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410)
  • Profilsiz köşe dönüşleri
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon

 

Üretim

Pentek, 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarları E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretip alanında profesyonel ekipleri ile montajını gerçekleştirir. Ayrıca uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap verir.

 

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.