İnce YapıÜrün

Pentek’ten Yangına Dayanıklı Camlı Bölme Duvar ve Cephe Sistemleri

Yangına dayanıklı bölme duvarlar ve cepheler, dayanım süresi boyunca yangının yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır. Bu sürede oluşturdukları güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene karar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarın büyümesi önlenir.

Cephe ve bölme duvarlar camlı yangın kapıları ile birlikte kullanılabilir. Estetik çözümler ile mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik ve yükseklik değerlerinde üretilir.

Butt Joint Bölme Duvarlar
Acıbadem Maslak hastanesi 2. Etap’ta Türkiye’nin en geniş (24 metre) cam cama birleşimli yangına dayanıklı bölme duvarı uygulandı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde lobi ve bekleme alanı, yangına dayanıklı şeffaf bölme duvar ile estetik bir biçimde birleştirildi.
Cam cama (butt joint) birleşim tekniği ile düşey cam birleşimlerinde profil olmadan, tamamen saydam yangına dayanıklı bölme duvarlar üretmek mümkün. Yangın anında opaklaşarak ısı bariyeri oluşturan EI sınıfı butt-joint camlar, korunaklı bir kaçış yolu yaratır.

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cephe
New York Fulton Center’da uygulanan 45 mm’lik görünür genişliğe sahip yangına dayanıklı cephe sisteminin yüksek statik değerleri sayesinde, geniş açıklıklara saydamlıktan ödün vermeden ulaşılmıştır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…