Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Period Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri

Otuz yıldır sektördeki başarılı yolculuğuna devam eden Period Ahşap Pencere, Türkiye’deki ilk endüstriyel ahşap pencere üretim bantlarından birinde çalışmalarına devam ediyor.

Sancaktepe’de 5.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında son teknoloji ile CE standartlarında üretim yapan Period Ahşap Pencere, kullanıcıları doğru malzeme, özgün detay ve kaliteli işçilik ile buluşturuyor.

Period Ahşap Pencere üretim sürecine ilk önce doğru ve kaliteli tomruk seçimi ile başlanır. Seçilen bu tomruklar freze kesim yapılarak çeşitli ebatlarda boyutlanır ve kurutma işlemi için fırınlanmaya verilir. Kurutma işleminin ardından bu taslak ağaçlar fabrikada üç kat lamine edilerek preslenir ve blok profillere dönüştürülür. Laminasyon sırasında ağacın gövdesinde bulanan lif kanalları birbirine ters çevrilerek yapıştırılır, bu sayede üretilen doğramanın zamanla çalışarak dönmesi engellenmiş olur. Pencere üretiminin ilk aşamasını kapsayan bu süreç, gerektiği taktirde ithal olarak hazır üç kat lamine edilmiş taslaklar halinde temin edilir.

Bu aşamaya getirilen lamine ağaçlar kalibre edildikten sonra makinelerde istenilen boyutlara getirilir ve profilleri çekilir. Boyutlandırılan ahşaplar poliüretan esaslı özel tutkallarla toplama makinesinde 90 derece köşe birleşimi sağlanarak toplanır ve bu sayede aşırı yüklere karşı dayanıklı hale gelir.

Köşe birleşimi yapılan doğramalar ithal su bazlı boyalar ile renklendirilerek dış etkenlere karşı koruma altına alınır ve istenilen çalışma sistemine göre uygun ithal mekanizma ile donatılır.

Üretilen pencerelerde su ve ses izolasyonuna karşı TSP – Foam köpüklü fitil kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan alüminyum veya ahşap damlalık sayesinde yağmur sularının doğrama dışına tahliyesi sağlanır.

Pencerelerde kullanılan camlar, seçilen doğrama profilinin kalınlığına göre çift cam veya üçlü cam olabilmektedir. Cam montajı ithal nötr silikonlar ile yapıldıktan sonra cam çıtaları gizli çivi atmak suretiyle sabitlenir. Bu aşamadan sonra montaja hazır olan pencereler istenilen aksesuarlar ile donatılıp, tecrübeli Period ekibi tarafından teslim edilir.

Çevre dostu Period Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri; farklı fonksiyonel çözümleri, dayanıklı konstrüksiyonu, özel aksesuarları ve zengin renk seçenekleriyle kullanıcıya estetik görüntü, uzun kullanım süresi ve enerji tasarrufu ile kaliteli bir yaşam sunmaktadır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler