İnce YapıÜrün

Red Dot Ürün Tasarım Ödüllü Tambalkon®

Cam balkon sisteminden farklı olarak tasarlanan Tambalkon® ; tam otomatik, tam temizlenebilir, uzaktan kumandalı, iOS veya Android uygulama ile cep telefonundan da kontrol edilebilen %100 silinebilir, motorlu ve zincir taşıma sistemli bir camlama sistemidir. Minimal profilleri ile kullanıldığı mekanda panoramik bir görüntü sağlar, yer kaplamaz.

Standart dikey hareketli camlama sistemleri balkonun içinde güvenli bir şekilde temizlenemezken, özellikle orta panelin temizliği konusunda sorunlar yaratmaktadır. Bu sistemlerden farklı olarak Tambalkon®’da cam panellerin silinebilme metodu sadece Albert Genau patenti altındadır. Temizlik için dışarı sarkmaya, merdivene çıkmaya, camın arasına girmeye gerek bırakmayan Albert Genau patentli “Silinebilir Hareketli Cam Panel Sistemi” ile Tambalkon®’da paneller kolaylıkla içeri doğru açılır ve tamamı yüzde yüz temizlenebilir.

Tambalkon ® ’da güvenlik düzeyini daha da artıracak önlemler bulunmaktadır. Albert Genau patentli “el/ parmak sıkışmasını engelleyen hareketli trabzan” ile, cam panellerin açılışı sırasında, olası el/parmak sıkışma problemleri önlenmektedir. Diğer bir özellik ise SafeGuard adı verilen bağlantı sistemi ile zincir-panel, panel-panel bağlantısında maksimum güvenlik sağlanmaktadır. Her bir panelde sekizer vida bağlantısı ile panel bağlantı güvenliği en yüksek seviyeye çıkartılmıştır.

Öne Çıkan Özellikler

Tambalkon® , Uluslararası Akredite Test Ensitüsü tarafından yapılan testlerden en yüksek sınıflarda sonuçlar elde etmiştir. Hava, rüzgar, yağmur yalıtımı konularında uluslararası test sertifikalarına sahip olan Tambalkon ® ’da Isıcam’lı cam paneller kullanılmaktadır. Bu sayede tek camlı cambalkon sistemlerine göre 5 kata varan ısı yalıtımına ulaşılabilmektedir ve isteğe bağlı güneş kontrollü camlar sayesinde de iklim etkisi azaltılabilmektedir. Albert Genau patentli su tahliye kanallı yağmurluk profili sayesinde yağmur suyunun dışarı aktarımı sağlanmaktadır.

Uygulama Alanları

Tambalkon® düz ve köşeli tip balkonların dışında, diğer Albert Genau cam sistemlerine entegre olarak açılı veya oval balkonlarda, yerden yüksekte ve temizlenme ihtiyacı hissedilen her mekanda; kış bahçesi, teras, kafe veya restoranlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tambalkon ® kullanıldığında korkuluk kullanılmasına gerek yoktur.

Uluslararası Tasarım Ödülü

Albert Genau’nun marka tescilli ürünü Tambalkon® ; altmış ülkeden beş binin üzerinde ürün tasarımının, elli farklı kategoride bağımsız ve uluslararası jüri üyelerince değerlendirildiği Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülleri’nde, en yüksek tasarım kalitesi ve inovasyon derecesine sahip ürünler arasında kabul edilmiş ve üstün tasarım özellikleri ile “Product Design Award 2021”a (Ürün Tasarımı Ödülü) layık görülmüştür.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…