İnce YapıÜrün

Remak Camlı Yangın Doğramaları

Remak camlı yangın doğramaları ile doğal gün ışığı derin mekanlara taşınabilir, aydınlık ve güvenli mekanlar yaratılabilir. Yangın kaçış koridorları, camlı yangın kapıları ve bölmeleri ile görsel üstünlüğe sahiptir; modern, dekoratif ve güvenlidir.

Remak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi Gözlem Odası’ndaki uygulamasında, camlı yangın doğramasında camcama birleşim tekniğini kullandı. Yangın dayanımı E60 olan cam bölme, ara kayıtlar olmadan maksimum görüş alanına sahip.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi

Firmanın yer aldığı güncel projelerden Turkcell Avrupa Data Merkezi’nde kullanılan EI90 camlı yangın kapıları ve sabit bölmeler, TS EN 1634-1 normuna uygundur ve 90 dakika yangında bütünsellik ve izolasyon sağlar.

Doğrama profilleri, Forster Profilesystems Ltd. Fuego.light marka galvanizli çelik malzemeden, 1,5 mm kalınlığında, 50 mm genişliğinde 70 mm derinliğinde soğuk şekillendirilmiş (cold-roll forming), iç kısmı yalıtım dolgulu olarak tedarik ediliyor ve yangın sırasında iç dolgu soğutucu görevi yapıyor.

Turkcell Avrupa Data Merkezi

Yangın doğramaları, Remak Üretim Tesisi’nde uygun ekipman ile komple kaynaklı olarak üretiliyor. Cam çıtaları ise tırnaklı geçme sistemde gizli vidalarla monte ediliyor ve gerektiğinde camlar kolayca değiştirilebiliyor. İmalat tamamlandığında, istenilen Ral renginde elektrostatik toz boya, doğramalara fırınlanarak uygulanıyor. Ölçüye göre üretilmiş yangına dayanıklı camlar Avrupa’dan ithal ediliyor. Cam montajı sırasında çerçeve ile camlar arasına boylu boyunca şişen bantlar ve alev almaz cam fitilleri uygulanıyor.

Turkcell Avrupa Data Merkezi

Remak camlı yangın kapıları ve bölmeleri, 30-60-90-120 dakika dayanım sürelerine sahiptir. E serisi sadece bütünlük sağlayan; EW serisi bütünlük ve kısmen radyasyon ısı yayılımını önleyen ve EI serisi bütünlük ve yüksek yangın ısısına karşı yalıtım sağlayan ürünlerdir. Çerçeveler, camlar ve aksesuarları ile sistem olarak test edilmiş ve başarılı sonuç alınmıştır. Cam-cama (buttjoint) birleşim tekniği E ve EI sınıfı yangına dayanım için uygulanır, özel yangın silikon dolgulu ince bir derz ile tam şeffaflık sağlanır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…