İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Silestone Loft, Dünya ile Aynı Anda Türkiye’de

Cosentino’nun doğal taş endüstrisinde devrim yaratan markası Silestone, endüstriyel tasarımdan ilham aldığı yeni koleksiyonu Silestone® Loft’u tanıttı.

Geçmişi 20. yüzyılın ortalarına kadar uzanan ve New York’taki terk edilmiş fabrikalar, atölyeler ve depoların konutlara dönüştürülmesiyle doğan endüstriyel tarz, hala günümüz trendleri arasında yer alıyor. O günlerde istemsizce doğan beton, çimento, kiriş ve boruların oluşturduğu görünüm bugün birçok evde, kafede, plazada ve ofiste popüler bir tasarım tarzı olarak kullanılıyor.

Dünyaca Ünlü Şehirlerin Beş İkonik Mahallesini Temsil Ediyor
Camden, Poblenou, Seaport, Nolita ve Corktown olmak üzere beş renkten oluşan Silestone® Loft serisinin renkleri; sokakları, binaları, şehir mobilyalarıyla kendine özgü bir tarihi ve endüstriyel estetiğe sahip şehirlerin beş ikonik mahallesini temsil ediyor.

Camden 80’lere Benziyor
Londra’nın en hareketli mahallesinden esinlenen Silestone® Camden, tasarımı ile 80’lere götürüyor. Binlerce dil konuşuluyor, eklektik giyiniliyor ve yüzlerce sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Beton grisinin hakim olduğu Camden, ince tanecikli ve çok ince beyaz damarlı; yumuşak, hassas ve tutarlı grisiyle tasarımda sınırların olmadığını hissettiriyor.

Endüstriyel Görünüme Sahip Akdeniz Sıcaklığı
Barselona’daki sanayi devriminin merkez üssü olan ve günümüzün de modern ve yaratıcı mahalleleri arasında yer alan Poblenou’dan esinlenen Silestone® Poblenou, endüstriyel görünüme sahip bir Akdeniz sıcaklığı sunuyor. Yüzeyinde çok ince damarlar bulunan sıcak, gri tonu ve parlaklık katan kumlu arka planı sayesinde Poblenou, rahatlatıcı bir doku ve iç ısıtan bir ambiyans sunuyor.

Geçmişin Huzur ile Bir Arada Yaşadığı Küçük Bir Sahil Bölgesi
Silestone® Seaport, Manhattan’ın güneydoğusunda limanların, restoranların ve mağazaların geçmiş ile bir arada yaşadığı küçük sahil bölgesini hatırlatıyor. Açık renkli tuğlalar, aşınmış beton ve rıhtımlarda bulunan karakteristik ahşap, Seaport’a ilham veren bir renk paleti oluşturuyor. Koyu, aşınmış betonu andıran, çarpıcı beyaz gölgelerin zeminle uyum sağladığı renk, sade ama bir o kadar da nefes kesici bir duyguya dönüşüyor.

İlhamını New York’tan Aldı
New York’tan ilham alan Silestone® Nolita, avangart bir mahalleden esinleniyor. 90’lı yılların ortalarında benzersiz bir mimari kimlik kazanan Nolita, diğer mahallelerden farklı olarak otantik ve bir o kadar da vahşi bir görünüm kazanıyor. Koleksiyonun beyaz rengi olan Nolita, beyaz ve gri tonları ile harmanlanmış, güçlü kontrastlardan arındırılmış zarif ve ince bir renk oluşturuyor.

Yaşayan Yüzeylerdeki Aşınma Etkilerini Çağrıştırıyor
Silestone® Corktown buhar, pistonlar ve motor sesleri arasında bir Detroit mahallesinden ilham alıyor. Silestone® Loft koleksiyonunun en yoğun ve koyu siyahı olan renk; koyu arka planı, yoğun kahverengi dokunuşlar ve ekstra mat yüzeyle alternatifsiz bir uyum sağlıyor.

Üretimin Yüzde Yüzü Yenilenebilir Enerji ile Gerçekleştiriliyor
Yenilikçi ve özel HybriQ+ teknolojisinin ilk kez kullanıldığı Silestone® Loft serisi, şirketin çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime bağlılığı ile karakterize edilen yeni bir üretimin ilk adımı. Bu yenilikçi süreçte, cam gibi geri dönüştürülebilen ve yeniden kullanılabilen ham maddeler üretimde kullanılıyor. Bu teknolojiyle birlikte Cosentino’nun üretim sürecinde yüzde 98 geri dönüştürülmüş su ve yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılıyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…