AydınlatmaÜrün

Tepta Aydınlatma, 25 Yılı Aşkın Süredir İş Ortağı Olan iGuzzini’nin Başarısı Ödüllerle Tescillenen Ürünlerini Sunuyor

Mimari ve dekoratif aydınlatma alanında yirmi beş yılı aşkın süredir alanındaki öncü isimleri Türkiye ile buluşturan TEPTA Aydınlatma, sunduğu ürünlerin ve hizmetin kalitesini garantilemek için her zaman dünya çapındaki güvenilir çözüm ortakları ile birlikte çalışıyor.

Kurulduğu günden bu yana TEPTA’nın iş ortağı olan iGuzzini’de her değer, endüstriyel bir gelişim ve teknolojik bir araştırma anlamına geliyor. iGuzzini’nin üretiminin temelinde, yıllardır araştırmaya yapılan yatırımlar, teknoloji ve üretim yenilikleri ile Luigi Massoni, Gio Ponti, Rodolfo Bonetto, Bruno Gecchelin, Renzo Piano, Gae Aulenti, Piero Castiglioni ve Sir Lord Norman Foster gibi saygın uluslararası tasarımcı ve mimarlarla yapılan işbirlikleri bulunuyor.

iGuzzini, yılların getirdiği deneyimini ve inovasyon becerisini 2017 yılı boyunca aldığı pek çok farklı ödülle taçlandırdı. Markanın geçtiğimiz yıl içinde ödüle doymayan ürünleri Palco Framer Low Voltage ve Laser Blade ailesinin en son ve en yeni üyesi “XS The Blade” oldu.

En son 2017’nin son aylarında LuxAwards tarafından Yılın En İyi İç Mekan Aydınlatma Ödülü’ne layık görülen Laser Blade XS; mimari projeler için bir aydınlatma eklentisi olmaktan öte, projenin tasarımına yön veren bir armatür. Sadece 28 mm boyutundaki genişliği, gizli ışık kaynağı, tamamen gölgesiz ve çok güçlü ışık yayılımı ile The Blade, iGuzzini’nin en inovatif ürün ailesi Laser Blade’in son üyesi. Bu ailedeki diğer ürünler de bugüne dek Red Dot, IF Design Award, World Interior News Award, Futureshop at Exporetail ödüllerini aldı.

The Blade’in iki türü var: Hem farklı ışık açıları ile (24°, 36°, 55°) “high contrast”, hem de “wall washer” olarak kullanılabiliyor ve ürünler, tümü ayarlanabilir beyaz ışık donanımı ile geliyor. Ürün 2017’de Lux Award’ın yanı sıra, ADI Design Index ve Light Middle East Awards’ın da sahibi oldu.

TEPTA tarafından temsil edilen iGuzzini’nin ödüllerle özgünlüğü ispatlanan bir diğer ürünü ise Palco Framer Low Voltage. 2018’in başlarında German Design Award ödülünü alan ürün, performansın teknolojik bir üründeki küçük ölçekteki kullanımlarından birini sunuyor. ARTEC3 Studio tarafından tasarlanan bu kompakt ürün, küçük ölçekte zoomlanabilen, son derece güçlü ve net bir ışık yayılımı sağlıyor. Düşük voltaj ürünün boyutu sadece 19 mm x 37 mm’dir, ancak bu boyutuna rağmen ışık akısı hassasiyeti üst düzey performanstadır. CoB LED ışık kaynağı, patentli lensleri, tele-merkezli reflektörü, ışık raylarının kolimasyonunu sağlayan patentli özel bir elementten oluşan ve böylece ışığın başka renklerle karışmadan doğrudan ve paralel bir biçimde süzülmesini sağlayan; tüm bu inovatif özellikleri ile eşsiz bir ürün olan Palco LV, özellikle müzeler ve perakende sektörü için idealdir. “Shape & Twist” özelliği ile ışığı ister dairesel ister kare olarak çerçevelenebilen ürün 160’tan 3400 lümene kadar uzanan bir ışık akısı sunacak biçimde farklı versiyonlarla geliyor. Palco LV, daha önce ADI Design Index’in Özel İnovasyon Ödülü’ne de layık görüldü.

iGuzzini’nin tüm ürünlerine, ürün örneklerine ve ürünlerin ardındaki teknolojik özelliklere ve uygulama alanlarına TEPTA Aydınlatma’nın deneyimli ekibinin süpervizyonluğunda ulaşılabilir. TEPTA’nın deneyimli proje ekibi aydınlatma tasarımcılarına ve mimarlık stüdyolarına, projenin boyutu ve ihtiyaçları ne olursa olsun, ücretsiz olarak “doğru aydınlatma” desteği hizmeti vermektedir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…