AltyapıÜrün

Yüksek Drenaj Kapasiteli, Uzun Ömürlü Sızdırma Tabakası DELTA®-MS 20

DELTA®-MS 20; tünel tabanı, temel altı, endüstriyel zeminler ve bodrum katların zeminlerinde yükselen suya karşı koruma sağlarken, üzerine dökülen betonun sağlıklı prizlenmesini ve böylece mukavemetini korumasını sağlar.

DELTA®-MS 20:

  • HDPE’den üreti­len uzun ömürlü kabarcıklı levhadır.
  • Yüksek drenaj kapasitesi sayesinde suya ve hidrostatik basınca karşı üstün güvenlik sağlar.
  • İçme suyuna zarar vermez. Topraktaki bak­teri, mineral, bitki kökleri, humik asit, böcekler ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Yatay Drenaj Uygulamaları

  • DELTA®-MS 20, temel altında zemin betonu altına yerleştirildiğinde, yükse­len yer altı suyunu karşılar ve drenaj borusu­na iletir. Böylece, yer altı su seviyesi tüm bina çevresinde aynı düzeye getirilir ve hidrostatik yüklenim dağıtılarak yalıtımlar üzerinde noktasal su basıncı oluşumu engellenir.
  • Endüstriyel beton zeminler fabrika, otopark, depo ve lojistik merkezleri, benzin istasyonları gibi ağır yük ve trafiğe maruz kalacak alanlarda uygulanan özel sistemlerdir. Endüstriyel beton zeminlerin uygulanmasından önce, alt zemin ile beton zemin arasında ayırıcı tabaka kullanılmasının sağladığı çeşitli avantajlar ve önemli faydalar vardır. Bunlardan en önemlisi, dökülen zemin betonunun su ve şerbetini kaybetmeden sağlıklı priz almasının sağlanmasıdır. Bu da betonun mukavemeti açısından son derece önemlidir. Aynı durum, betonun alt zeminden kapiler yükselen neme maruz kalmaması için de geçerlidir.
  • Radye temel uygulamalarında temiz bir yüzey elde etmek, rahat çalışabilmek, şapı zeminden kapiler yükselen neme ve suya karşı korumak için grobeton alternatifi olarak kullanılır. Grobetona kıyasla ekstra kazı, bekleme süresi ve cihaz/araç gerektirmemesi ile daha düşük malzeme maliyeti avantajları sunar. Ayrıca, üzerine dökülecek donatılı betonun şerbetinin akıp gitmesini engelleyerek betonun sağlıklı priz almasını sağlar.

DELTA®-MS 20, bodrum ve otoparklar gibi zemininden su yükselen yer altı yapılarının tadilatında da etkin bir çözümdür.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…