Çatı - CepheÜrün

ASAŞ Trend Renkler 2021

Sektörde yaptığı ilklerle kendinden söz ettiren, lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ’ın, 2021 yılının trend renkleri olarak tasarlanmış olan 24 renk ve deseni mimarların beğenisine sunuldu.

Günümüz mimarisinde sıkça tercih edilen konsept renklerin yanı sıra geometrik, dinamik ve prizmatik çizgili desenlerin yer aldığı seçenekler, yapılarda hareketli bir tasarıma imkan sunuyor. Trend Renkler, mimari yapılarda sıradanlığı bozarken ferahlığın ve sadeliğin de ön plana çıkacağı bir yelpazeye sahip. Göze hitap eden geniş renk seçeneklerinin yanı sıra “soft touch” ve dokulu yüzeye sahip desen alternatifleri, günümüz mimarilerine standardın üstünde bir görünüm kazandırmayı amaçlıyor.

Seri, modern tasarım trendine minimalist ve doğal dokunuşlar yapmak isteyen mimarlar için de alternatifler sunuyor. Şehrin durmak bilmeyen yaşamının ortasında göze çarpan yapılar için tasarlanan renk ve desenler, doğanın canlılığını yansıtıyor.

Bakır

İçerisinde 24 farklı konsept ve tonda seçenek barındıran kartela, birbiriyle harmoni içerisinde kombinlenebilir olmasıyla da öne çıkıyor. Hareketli desenlerle istendiği şekilde eşleşebilen “nude” renk seçenekleri ise mimarlar için farklı kullanım alternatifleri sağlıyor.

Endüstriyel konseptin güçlü yansımasını veren bakır patine seçeneği, oksitlenmiş bakırın estetik görüntüsünü yaşam alanlarına taşıyor.

Nude Renkler

Yalınlığın yansıması olan doğal beton görüntüsüne sahip paneller ise modern ve minimalist tasarımların odağında yer alıyor.

Kartelada yer alan prizmatik renkler, mimariye farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Durağan yapıların gün ışığı ve görüş alanının açısı ile farklı renklere bürünmesini sağlayan paneller, yapılara dinamizm katmakta iddialı.

Geometrik Desen

2021’in belirleyici yapılarının imzası olacak ASAŞ Trend Renkler ‘21 kartelası, tasarımlarında fark yaratmak isteyen mimarların tercihi olacak.

 

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…