İnce YapıÜrün

Remak Yangın Cepheleri ve Camlı Yangın Kapıları

Remak’ın yangına dayanıklı giydirme cephe doğramaları ile doğal gün ışığı derin mekanlara taşınıyor, aydınlık ve güvenli mekanlar yaratılıyor. Firmanın üretimini üstlendiği yangın cepheleri, kaçış koridorlarını saran camlı yangın kapıları ve bölmeleri ile modern binalar tasarlanıyor ve sürdürülebilir mimarinin koşulları karşılanıyor.

Firma, güncel referans projelerinden biri olan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi 1. Etap Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri’nde; EI90 yangına dayanıklı giydirme cepheleri, yangın merdiveni, camlı yangın bölmeleri ve camlı yangın kapıları ile toplam 2000 m²’lik bir alanda imalat ve montaj işi yürüttü. Bu projedeki tüm camlı yangın doğramaları TS EN 1634-1 normuna uygun olup, 90 dakika yangında bütünsellik ve izolasyon sağlıyor. Yangına dayanıklı giydirme cephelerinde Forster Profile Systems Ltd. Thermfix.Vario galvanizli çelik profil sistemi tercih edilirken; camlı yangın kapıları ise fuego.light EI90 galvanizli çelik profil sistemi ile üretildi.

Yangın doğramaları, Remak Üretim Tesisi’nde uygun ekipman ile komple kaynaklı olarak üretiliyor; cam çıtaları ise tırnaklı geçme sistemde gizli vidalara monte ediliyor ve camlar gerektiğinde kolayca değiştirilebiliyor. İmalat tamamlandığında, doğramalara istenilen Ral renginde elektrostatik toz boya, fırınlanarak uygulanıyor. Ölçüye göre üretilmiş yangına dayanıklı camlar Avrupa’dan ithal ediliyor. Cam montajı sırasında çerçeve ile camlar arasına boylu boyunca şişen bantlar ve alev almaz cam fitilleri uygulanıyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Tasarımda Estetik ve Özgürlük: Pentek Isı Yalıtımlı Çelik Doğrama Sistemleri

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70