Çatı - CepheÜrün

BTM Shingle DRAGON

Türkiye’de Shingle çatı kaplama örtülerinin öncü firmalarından BTM, geniş Shingle ürün yelpazesiyle yapı profesyonellerinin ve nihai tüketicilerin seçeneklerini zenginleştiriyor.

İsmini Dragon (ejderha) dişleri biçiminden alan BTM Shingle Dragon ürünü, kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip. Gölgeli efekti ile kaplandığı çatıda üç boyut etkisi yaratan ve böylece çatıya bir derinlik kazandıran BTM Shingle Dragon, sekiz farklı renk alternatifi (bakır kahve, kahve, hardal, somon, duman, kum gri, kırmızı ve yeşil) ile pazara sunuluyor.

BTM Shingle, Klasik ve Lamine Shingle ana ürün gruplarında da zengin model, doku ve renkleriyle kullanıcılarının tercihlerine kolaylıkla cevap veriyor.

Kendinden Yapışkanlı:
BTM Shingle Dragon, kendinden yapışkanlı alt yüzeyi ile uygulama kolaylığı sağlıyor. Uygulandığı yüzeye güçlü yapışma özelliği ile çatıları uzun yıllar güvenle koruyor.

Dragon modelinin uygulaması sırasında kendinden yapışkanlı bölümü koruyan sökülebilir plastik folyoyu sıyırarak Shingle’ı levhadan ayırmak gerekiyor. Böylece, yapışkanlı bölüm bir alt sıradaki levhaların üzerine tam olarak yapışma sağlıyor.

Avantajları:

  • Su geçirimsizdir,
  • Uygulaması son derece kolaydır,
  • Kendinden yapışkanlı olduğu için ekstra kolay uygulama ve dayanıklılık sağlar,
  • Değişken geometrisi ile alışılmış çatı görünümlerinden bambaşka bir görünüm sunar,
  • 3 boyutlu etkisiyle çatı yüzeylerine derinlik kazandırır,
  • Hafifliği ile çatılara dolayısıyla yapılara yük getirmez,
  • Tam yapışma özelliği ile rüzgara son derece dayanıklıdır,
  • Uzun ömürlüdür,
  • UV ışınlarına dayanıklıdır.

Türkiye’de Shingle denince ilk akla gelen marka olan BTM, www.btmshingle.com adresinden ulaşılabilen “Kendi Çatını Kendin Yarat” uygulaması ile bir ilki gerçekleştirdi. Uygulama sayesinde kullanıcılar “Kendi Çatını Kendin Yarat” simgesinin üzerine tıklayarak, istedikleri tipte yapıyı, seçtikleri model ve renk Shingle ile kaplayabiliyorlar. Tercih edilen binanın dış cephe rengi seçilebiliyor, böylece kullanıcılar kendi bina dış cephelerine uygun renk ve modelde seçim yaparak ortaya çıkan örnek modelin baskısını alabiliyor ve en yakın BTM Shingle bayisine götürebiliyor.

BTM
Merkezi İzmir’de olan BTM’nin temelleri 1975 yılında, Türkiye Şişe Cam Topluluğu tarafından İstanbul’da atılmıştır. 1986 yılından bu yana ise, İzmir/Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerinde faaliyetlerini yeni ve teknolojik yatırımları ile artırarak sürdürmektedir. Su yalıtımı, ısı yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri üretilen toplam beş tesisi bulunmaktadır. BTM Grup şirketlerinden olan Polpan KZ, Kazakistan’da faaliyet gösteren, ısı yalıtım levhaları ve su yalıtım örtüleri üreten bir tesistir.

Türkiye’de ilklere imza atan BTM, 1989 yılında polimer bitümlü su yalıtım örtüsünü, 1994 yılında kapalı gözenekli XPS ısı yalıtım levhasını, 1996 yılında çatı kaplama malzemesi Shingle’ı ilk kez üreterek, yalıtım sektöründe öncü konumunu perçinlemiştir. 2007 yılında PVC membran üretimine Polyplan markası ile başlamıştır. Arkasına, ileri teknoloji ile donatılmış kompleks üretim tesislerini ve uzman kadrolarından oluşan Ar-Ge merkezinin gücünü alan BTM, yarattığı akıllı çözümleri ve üstün kaliteli ürünleri ile sektörün güvenilir iş ortağıdır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…