İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Yangına Dayanıklı Cam Çözümleri: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar

Yangın kapıları ve bölme duvarları, dayanım süresi boyunca yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır.

Bu sürede oluşturdukları güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene kadar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarların büyümesi önlenir.

Camlı yangın kapıları, bir metal çerçeve içine yerleştirilmiş özel camdan oluşur. Dolgu panel yangın kapılarından farklı olarak kullanım yerine göre değişik hacimler arasında görsel bağlantı ve günlük yaşam alanı konforu sağlar. Sıklıkla, merdiven kovasına açılan kat sahanlıklarında tercih edilir. Bu sayede merdivenler genel kullanıma uygun özelliklerini yitirmediği gibi, kaçış merdiveni özelliğine de sahip olur. Camlı yangın kapıları estetik yapı elemanlardır ve mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dâhilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir.

Cam Cama Birleşim

  • Cam cama (butt joint) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf yangına dayanıklı bölme duvarları üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleriyle uyumlu görünümü sayesinde kesintisiz ve ferah açık alanlar oluşturulur.
  • Yangın dayanımı: EI 30/60/90/120
  • Akustik yalıtım (maks.): Rw (C; Ctr) = 49 (-2; -7) (EN ISO 140-3)
  • Darbe dayanımı: 1B1 (EN 12600)
  • Gün ışığı geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410)
  • Profilsiz köşe dönüşler
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon
 

Üretim
Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, konusunda profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor. Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Pentek camlı yangın kapıları ve bölme duvarları, denetime yetkili kurumlarca talep edildiği gibi “sistem” olarak sertifikalıdır. Bileşenler (doğrama, cam ve aksesuarlar) birlikte test edilmiştir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…