Ürün

C4C Cephe, Çatı ve Mimari Uygulamalar İçin Yeni Bir Akımın Başlangıcı

Yıllardır otomotiv, havacılık, denizcilik, rüzgar enerjisi ve savunma sanayi gibi önemli sektörlerde kullanılmakta olan cam elyaf takviyeli polimer malzemenin tüm avantajları C4C ile inşaat sektörünün kullanımına sunuluyor.

İnşaat sektöründeki hızlı gelişim ve artan rekabet; çevre şartlarına karşı dirençli, yorulma ömürleri yüksek, hafif ve en önemlisi tasarıma sınırlama getirmeyecek ürünlere olan ihtiyacı her geçen gün arttırıyor. C4C bu ihtiyaca cevap verebilmek adına planlandı.

Amaç; karmaşık mimari şekilleri barındıran zorlu projeleri hayata geçirmek ve bunu yaparken hiçbir malzemenin sağlayamadığı teknik ve görsel avantajları projelere sunmak.

C4C; yüzlerce elyaf, polimer ve dolgu malzemesinin işleme kombinasyonunu içeriyor. Ürünü benzersiz yapan şey de bu çok yönlülük. Zor olan kısım ise; cephe, çatı veya mimari bir uygulamada kullanılması planlanan parçalar için hangi elyaf dokuma şeklinin ve polimer çeşidinin kullanılacağına, kalıplama esnasında veya sonrasında projenin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması gereken kimyasalların neler olduğuna karar vermek.

C4C güçlü, sağlam ve hafif olduğu için ahşap, alüminyum, çelik ve diğer konvansiyonel yapı malzemelerine göre üstün bir üründür. Tüm avantajları ile C4C; mimarların, mühendislerin ve inşaat firmalarının en yakın çözüm ortağı oluyor.

  • Karmaşık ve kavisli geometriye sahip, geniş ölçekli parçaların üretilmesi,
  • Binaya binen yükün önemli ölçüde azaltılması sonucunda temel ve yapısal çelik ihtiyaçlarının minimize edilmesi,
  • Bakım gerektirmemesi dolayısıyla uygulandıktan sonra ek işletim maliyetleri oluşturmaması,
  • Doğal malzemelerin simülasyonu dahil olmak üzere çok geniş bir renk ve doku seçeneğinin bulunması,
  • Çok hızlı montaj süreleri sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesi.

Sahip olduğu tüm özellikler sayesinde, C4C mimarların, mühendislerin ve proje sahiplerinin arzuladıkları sonuçlara ulaşmalarını sağlıyor.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton - Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK - Perfore Sistemler