Çatı - CepheÜrün

Cam Işıklıklarda Mimari Havalandırma Çözümleri: LAMILUX

LAMILUX: Cam Işıklık Konstrüksiyonlarına Yönelik Yeni Duman Tahliye ve Havalandırma Kapağı

Yeni LAMILUX PR60 Tipi Duman Tahliye ve Havalandırma Kapağı, cam çatı yüzeyiyle neredeyse hiç görünmeyecek şekilde bütünleşiyor.

Bu bakımdan yalnızca LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı ile değil, piyasadaki diğer cam ve alüminyum çatı kaplama sistemleriyle de bütünleştirilebiliyor. Bu yeni gelişmede ön plana çıkan şey ise bir ısı mühendisliği ürünü olan kanat.

LAMILUX, düz çatı alanında onlarca yıllık bir tecrübeye sahip. Ürünlerini sürekli geliştirmeye devam ediyor ve müşterilerin gereksinimlerine özel hale getiriyor. Kuruluma tamamıyla çok yönlülük özelliği kazandıran LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı çözümünün yaratımının altında da bu yatıyor. LAMILUX’un kendisi, havalandırmalı elemanları da içerecek şekilde tasarlandı, imal edildi ve monte edildi. İşte bu sürekli gelişim süreci sonucunda yeni bir duman tahliye ve havalandırma kapağı ortaya çıktı.

Parlak Bir Tasarım
Estetik kaygıların yanı sıra, bir cam çatı tasarımının temel özelliği güneş ışığının alımıdır. İşin güzel tarafı ise bu özelliğinin güçlendirilmesi için parlak çerçeveli bir konstrüksiyon tasarlandığında çok büyük yüksekliklerde dahi hiçbir çıkıntı oluşmaması. Görünmez zincir tahrik sistemi, profil sistemiyle ayrı olarak bütünleştirilmiştir. Havalandırma flapı, cam çatı yüzeyiyle neredeyse hiç fark edilmeyecek kadar bütünleşiyor ancak ışık alımında fark edilir düzeyde bir azalmaya yol açmıyor. Dış taraftan bakıldığında flap düz üst yüzeye de uyum sağlayarak tasarımla bütünleşiyor. Kenarlarda kir birikimini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda bir örnek ve düzgün bir yüzey görünümü sağlıyor.

Dahası, bu homojenlik yalnızca LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı çözümüyle değil piyasadaki diğer tüm alüminyum travers sistemleriyle de elde edilebiliyor. Bu da bu kanatları yenileme projeleri için oldukça cazip hale getiriyor.

En Uygun Şekilde Enerji Yönetimi
Standart sürümünde dahi LAMILUX PR60 Tipi Duman Tahliye ve Havalandırma Kapağı, ısı izolasyonu sağlayarak ve ısı köprüsü oluşturmadan yüksek verimde U değeri sunabiliyor. Bu kanat aynı zamanda pasif ev onaylı sürümlerde de kullanılıyor ve modern binalardaki etkin enerji yönetimi sistemlerine destek sağlıyor.

Ev İçi Çelik Konstrüksiyon
Büyük boyuttaki açıklıklar cam çatı konstrüksiyonla kaplanacağı zaman mullion-transom sistemi bir çelik alt yapı ile desteklenmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu konuda ihtiyaç duyulan uzmanı bir LAMILUX alt kuruluşu olan Mirotec sağlar: Müşteriye tek kaynaklı bir çelik/cam konstrüksiyonu tedarik edilir ve yeni LAMILUX PR60 Tipi Havalandırma Flapı bu yapıyla da neredeyse tamamen bütünleştirilebilir. Büyük ölçekli projelerde bile bu açıklık boyutunda estetiklik yakalanarak zarif bir düz çatı tasarımı garantilenir.

Alman menşeli Lamilux, 55 yıllık Form Şirketler Grubu iştiraki Form Endüstri Tesisleri güvencesi ile satışa sunuluyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…