Altyapıİç Mekan ÜrünüÜrün

Ahşap Parkeler İçin Etkin Koruma: DELTA® FM

Bina strüktürünü oluşturan malzeme katmanlarına hasar vererek binaların ömrünü kısaltan nedenlerin başında su, nem ve rutubet sorunu gelmekte. Bina içerisinde yaşanabilir iklimi sağlamak, insan sağlığı açısından son derece büyük bir öneme sahip.

Yapıların inşası veya renovasyonu esnasında ısı ve ses yalıtımları ne kadar kaliteli ve doğru uygulanmış olursa olsun, gerekli ve yeterli koruma önlemleri alınmadığı takdirde; su, nem ve rutubet kaynaklı yapısal hasarlar meydana gelir. Nem, yapılarda küf ve mantar oluşmasını ve gelişmesini sağlayan en büyük nedendir. Bu durumda, fayanslarda çözülme olur ve döşemeler kabarır.

Özellikle, ahşap ve laminant parkeler, zeminden gelen nemden fazlasıyla etkilenmekte ve zamanla derzleri iyice açılmakta ya da kabarıp deforme olmakta. Delta®-FM, parkeleri alttan gelen nemden korumak ve böylece ömürlerini uzatmak için özel olarak tasarlanmış bir ürün.

 

DELTA®-FM

Delta®-FM, tıpkı nemli duvarların tadilat ve izolasyonunda kullanılan Delta®-PT gibi, binaların iç mekanında kullanım için tasarlandı. Yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen ve özel bir kabarcık yapısına sahip Delta®-FM, nemli ve rutubetli beton zeminler ile üst döşeme arasında etkili bir koruma sağlıyor.

İç mekanı zeminden yükselen nem ve rutubetten koruyan Delta®-FM, aynı zamanda parke döşemeden meydana gelecek ısı kayıplarını da önlüyor. Delta®-FM hem ergonomik hem de ses yalıtımına katkıda bulunuyor. Çünkü zemin ile kaplama arasında boşluk sağlayarak hava sütunlarının yeterli ve uygun bir şekilde içeri girmesine olanak tanıyor. Delta®-FM üzerine ahşap parke, laminant parke ya da sunta gibi zemin kaplamaları rahatlıkla döşenebiliyor.

Delta®-FM, rulo halinde sunumu sayesinde kullanıcılara uygulama kolaylığı da sağlıyor.

DELTA®-FM Teknik Veriler:

  • Malzeme: HDPE
  • Basınç mukavemeti: 180 kN/m²
  • Kabarcık yüksekliği: 3 mm
  • Ağırlık: 616 gr/m²
  • Rulo ölçüsü: 2 x 20 m
İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

AltyapıÇatı - CepheÜrün

Dörken Sistem’den Yeşil Çatılara Özel Drenaj Sistemi: DELTA®-FLORAXX TOP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.