Çatı - CepheÜrün

Jansen Çelik Profilden Giydirme Cephe Sistemleri

Malzemenin Getirdiği Avantajı Kullanmak

VISS ısı yalıtımlı çelik profilden giydirme cephe sistemi, yatay ve düşey profillerden oluşturulmuş cepheyi taşıyan bir konstrüksiyondur. Yeni binalarda ya da mevcut binanın yenilenmesi projelerinde yalınlaştırılmış bileşenleri ile tüm cephe tipleri ve çatı ışıklıkları bu sistemler ile inşa edilebilir.

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan çelik profilden giydirme cephe sistemlerinin kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  • Yangına dayanıklı cephe
  • Kurşuna dayanıklı cephe
  • Hırsızlığa dayanıklı cephe
  • Yangına dayanıklı ışıklık sistemleri

Yangın dayanıklı cephe EI90’a kadar, kurşuna dayanıklı cephe FB6’ya kadar, hırsızlığa karşı dayanıklı cephe RC4’e (WK4) kadar, yangın dayanıklı ışıklık REI60’a kadar test edilmiştir.

Güvenlik gereksinimlerinin yanında çelik profilden cephelerin sağladığı yüksek atalet momenti ve geniş cephe açıklıkları ile transparan cepheler elde edilmektedir.

Çelik profilden giydirme cephelerde verimli bir yapısal tasarım elde etmek için, VISS farklı taşıyıcı sistemler sunar: tek mesnetli açıklıklar, bir tarafı gömme veya sürekli kirişler. Kaynaklı konstrüksiyonun kullanılabilmesi, kompleks ve özel şekillerin tam olarak gereksinime göre üretilmesini sağlar. VISS çelik cephe sistemleri EN 13830 ürün standardına göre test edilmiştir. Bu bağlamda, uygulamacı çözüm ortakları ya da montaj profesyonelleri projede gereken CE işaretini sağlayabilirler.

 
İlgili Yazılar
Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Radiva Isı Sistemleri

İnce YapıÜrün

Remak Mimari Uygulamaları

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK® - Arduvaz Sistemler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.