Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Form MHI Klima Sistemleri’nden En Zorlu Şartlarda Bile Yüksek Verimlilikte Çalışan Qton Teknolojisi

Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri, teknoloji devi Japon ortağı Mitsubishi Heavy Industries’in iklimlendirme sektöründeki yeni teknolojilerini müşteri portföyüyle buluşturuyor.

Form Şirketler Grubu’nun bu yıl başında ortaklık anlaşması imzaladığı Mitsubishi Heavy Industries, geliştirdiği yeni çevreci teknolojileriyle gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmayı hedefliyor. MHI’ın en yeni ürünü havadan suya ısı pompası Qton, soğutucu akışkan olarak kullandığı CO2 gazı ile 90 °C’ye kadar sıcak su üretimi yapabiliyor.

Gemi, uçak, enerji, uzay, ulaşım, altyapı ve endüstriyel makineler gibi birçok alanda global çapta öncü firmalardan biri olan Mitsubishi Heavy Industries, enerji verimliliğini maksimum seviyeye taşıyan ve doğa dostu çözümler sunan teknolojileri dünyaya armağan ediyor.

Zorlu Şartlar Altında Bile Maksimum Performans Sunan Ödüllü Teknoloji

Firmanın en son geliştirdiği teknolojilerden olan Qton, sıcak su üretiminde yeni nesil teknolojiyi sunuyor. Gelecekte adından söz ettirmesi beklenen sıcak su teknolojisi Qton, çevreci yapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. CO2 gazını soğutucu akışkan olarak kullanan Qton, standart bir ısı pompasında kullanılan R410A gibi gazlardan 2088 kat daha az küresel ısınmaya etki ediyor. Qton, günümüzde sıkça duyduğumuz Global Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) hesaplanırken referans alınan doğal bir gaz olan CO2’i soğutucu akışkan olarak kullanıyor. Bu sayede dünyayı korumak için alınacak her türlü regülasyon kararına uygun bir ürün olarak öne çıkıyor ve bu alandaki teknolojik gelişmelere öncülük ediyor.

Çalışma prensibi olarak ortam havasındaki ısıyı suya aktaran Qton, soğutucu akışkan olan CO2’in özellikleri sayesinde yüksek sıcaklıklara çıkıp 90°C su üretebiliyor. Dünyada ilk ve tek olan ve biri rotary, biri scroll olmak üzere iki kademeli patentli kompresör teknolojisini kullanan Qton, bu sayede soğutucu akışkanlardan çok daha yüksek bir verim elde ediyor.

Qton -25°C gibi zorlu hava sıcaklıklarında dahi 90°C sıcak su üretimi sağlayabiliyor. Ayrıca -7°C dış ortam sıcaklığında kullanıcısına kapasite kaybı yaşatmadan sıcak su üretebilen Qton, performans aralığı genişliği sayesinde en zorlu şartlarda bile yüksek verimlilikte çalışıyor.

Restoran, yemekhane, otel, okul, üniversite, hastane gibi mekanlarda geniş bir kullanım alanı sağlayan Qton, yüksek miktarda sıcak su ihtiyacının olduğu büyük projelerde 16 adede kadar kaskad bağlanarak kullanılabiliyor.

Kurulum kolaylığı ve kurulum süresi açısından da diğer sistem çözümlerine göre büyük avantajlar sunan Qton, dokunmatik kontrol paneli ile kurulum sonrasında da kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Sıcak su üretimi için kullanılan doğalgaz ve kazan gibi sistemlere alternatif olabilen Qton’un yapılan analizlerde rakiplerine göre ilk yatırım maliyeti ve enerji tüketiminde büyük avantajlar sunduğu görülüyor. Alandan tasarruf etme, bakım ve işletme kolaylığı gibi avantajları beraberinde getiren Qton, aynı zamanda ödüllü bir teknolojiye de sahip. Mitsubishi Heavy Industries’n dünya çapında fark yaratan bu ürünü, kullandığı üstün teknoloji ve çevreye duyarlılığından dolayı JSRAE En İyi Teknoloji ve Japon ECCJ Enerji Verimlilik ve Tasarruf Ürün Birinciliği ödüllerinin de sahibi oldu.

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

VELUX Çatı Pencereleri

2 Mins read
“Hayatınıza ışık katın” mottosuyla seksen yıldır sadece çatıdan gün ışığı ve doğal havalandırma sağlayan ürünler geliştiren VELUX, çatıların da bir cephe gibi…

Bu ürünlere göz at

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…