Çatı - CepheÜrün

Çelik Profilden Isı Yalıtımlı İnce Pencere Sistemleri – Janisol Arte

1920’ler ilerlemeyi sembolize eder. Açık şekiller ve sadeleşen tasarımlarla zamanın mimarları, eskinin geleneklerini değiştirdi. Düz çatılar ve çokça kullanılan camlar binalarının karakterini oluşturdu. Yeni ve zamana meydan okuyan bir tasarım doğdu: Bauhaus stili.

Bu tasarım 1920’lerin yeni nesnelliğini dile getirdi ve mimariye karşılanabilir maliyetli, modüler yapıyı tanıttı. Bauhaus stili ayrıca hayata karşı bağımsız bir tavrı da yansıtıyordu: yeni bir başlangıç için umut. Mimarlar inşa etme sanatını radikal bir şekilde yeniden tanımladı. Bu yeni tasarım dili, sadeliği ile bugün hala modern olarak kabul edilmektedir. Çelik, bu akım ile birlikte en önemli malzemelerden biri haline geldi ve önemini günümüze kadar sürdürdü.

Binaların sürdürülebilir modernizasyonu için zarif bir çözüm: Jansen’den ödüllü Janisol Arte, mimar ve tasarımcılara sadece sanayi ve loft doğramaları için çekici bir alternatif sağlamakla kalmaz, aynı zamanda özel konutlar için modern çözümler de sunar. Oldukça ince çelik profilden pencereler çağdaş ısı yalıtım beklentilerini de karşılar. Giderek daha önemli hale gelen enerji verimliliği ve yeşil bina konseptine uygun şekilde güçlü ısı yalıtımı özelliği ile restorasyon projelerinin dokusunu bozmadan pencereleri günümüz ihtiyaçlarına uygun hale getirir. Corten ve paslanmaz çelik malzeme ile ince görünümden taviz vermez. Açılım tipleri konusunda da çeşitlilik sunan Janisol Arte yatay ve dikey pivot açılım ile sürme sistemleri de mümkün kılar.

Janisol Arte Çelik Profilden Düşey Pivot Pencereler

Yeni Janisol Arte başarılı bir CE sertifikası almıştır. 1400 x 1600 mm’ye kadar pencereler motorlu ya da manuel kullanıma uygun şekilde üretilmektedir.

 • 100 Kg’a kadar kanat ağırlıkları,
 • 8A – 450 Pa su geçirimsizlik,
 • Class 4’e kadar hava geçirgenliği,
 • 40 dB’e kadar ısı yalıtımı.
 

Janisol Arte Çelik Profilden Sürme Kapılar

Ekstrem incelikte çelik profil sistemi Janisol Arte ile büyük ebatlarda sürme kapılar yüksek stabilite ile üretilebilir. Isı yalıtımlı ince çelik pencere sisteminin çıkış noktası tarihi binaların yenileme projelerinde kullanılmasıdır. Yapılan devamlı ürün geliştirmeleri sayesinde Jansen, bugün mimari pazardaki paydaşlarına bu sistemin sürme versiyonunu da sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

 • 3000 x 2500 mm’ye kadar üniteler üretilebilir.
 • Her kanat için maksimum kanat ağırlığı 150 kg’dır.
 • Kullanılacak cam üniteleri 20 ile 34 mm arasında olabilir.
 • Pencere ısı yalıtım değeri 1.5 W/m²K’dır.
 • Kaynaklanmış çelik profiller, cam elyafla güçlendirilmiş poliüretan malzeme
 • (%100 geri dönüşümü mümkün) ile perçinlenerek bir araya getirilir ve bu şekilde ciddi manada stabil profiller elde edilir.
 • Yüzey genişlikleri 40 mm olan profiller ile maksimum transparanlık sağlanır ve binanın enerji verimliğine katkıda bulunulur.
 • EN 14351-1 normuna göre CE markalaması yapılmıştır.
 • EN 14024 normuna göre profil bükümleri yapılmıştır.
 • 41 dB’e kadar ses yalıtımı sağlanabilir.
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…