AltyapıÜrün

Cepheler ve Eğimli Çatılar İçin DELTA®-VENT SA

Hava ve su geçirimsizlik sağlarken yapılara nefes aldıran su yalıtım örtüsü DELTA®-VENT SA, kuru duvar sisteminde inşa edilen tuğla gibi kaplamalı ve terracotta gibi mekanik cepheler ile eğimli çatılar için enerji verimli bina zarfı tasarımının önemli bir bileşen.

Bu sistemde tasarlanan bilhassa pasif ev ve “tiny house” gibi uygulamalarda, hafifliği ve montaj kolaylığı ile önemli avantajlar sağlıyor.

Tam yüzeyli kendinden yapışan, buhar geçirgen, hava sızdırmaz, su geçirmez çatı ve cephe membranı DELTA®-VENT SA, International Building Code ve International Residential Code tarafından onaylı. ASTM E2357 testine (Hava Bariyeri Montaj Testi) göre en zorlu hava sızdırmazlık gereksinimlerini karşılıyor. NFPA 285 uyumlu, Kırmızı Liste uyumlu (DECLARE) ve Sağlıklı Ürün Beyanı (HPD 2.0) bulunmakta. Yüksek performanslı binaların yüksek performanslı malzemelere ihtiyacı var.

Yapı performansı büyük ölçüde kullanılan inşaat malzemelerine bağlı. DELTA®-VENT SA, buhar geçirgenliğinin yanı sıra sürekli su, hava ve rüzgar geçirmeyen koruyucu bir katman oluşturuyor. DELTA®-VENT SA ile çatı ve cephe inşaatındaki mevcut problemler tamamen kontrol altına alınabiliyor, mekana özel planlama yapılabiliyor ve ısı yalıtımı nem, yoğuşma, yağmur ve rüzgardan korunarak hem konforlu bir iç iklim hem de enerji tasarrufu sağlanabiliyor.

Enerji Etkin Yapı İçin Yüksek Performanslı Çözüm
DELTA®-VENT SA, çatı ya da duvar sisteminin yapışma yüzeyine yapışarak performansını artırıyor, böylece bağlantı elemanlarına gerek duyulmuyor, bu da su, nem, rüzgar ve toz nüfuzunu önlüyor. DELTA®-VENT SA kendi sınıfında yapışma gücü en yüksek ve emniyetli bindirme kenarlarına sahip nefes alan membran. DELTA®-VENT SA, binalar için talep edilen enerji verimliliği gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı oluyor.

İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

AltyapıÜrün

Su Yalıtımı İçin Güçlü Çözüm BT2K 750

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü