İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton Liquid, Geleceğin Küresel Trendlerini Şekillendiriyor

Cosentino ve Londra merkezli PATTERNITY iş birliğiyle tasarlanan Liquid koleksiyonunun en yeni üç rengi, tasarım tutkunlarının beğenisine sunuldu. Liquid Sky, Liquid Shell ve Liquid Embers adında üç yeni renkten oluşan Liquid Koleksiyonu, suyun gücünü somutlaştırıp görsel olarak yansıtıyor.

PATTERNITY’nin desen uzmanları ve tasarımcıları Anna Murray ve Grace Winteringham, son teknoloji ürünü Dekton yüzeylerin özelliklerini en iyi şekilde yansıtabilecek bir koleksiyon yaratmak üzere Cosentino ile bir araya geldi. İsmine uygun olarak akıcılık duygusundan ilham alan Liquid koleksiyonu, yenilikçi bir estetiğe sahip renkleriyle önümüzdeki yıllarda küresel çapta trendleri belirleyecek. Koleksiyonun merkezinde, PATTERNITY’nin önem verdiği değerler doğrultusunda doğal güzellik, çevre farkındalığı ve sürdürülebilir tasarım anlayışı yer alıyor.

Liquid Sky ve Akışın Sonsuzluğu

Bulutların üzerine işlenmiş mermer görünümüne sahip yüzey, kıvrımlı damarlarıyla bir nehrin akışını andırıyor. Beyaz zemini ve akıcı gri damarları, Liquid Sky’a benzersiz bir karakter kazandırıyor. Özgürce akan nehirlerin oluşturduğu menderesleri çağrıştıran tasarım, farklı doğa bileşenlerinin birbiriyle ilişkisini sonsuz bir akıntının hiç dinmeyen enerjisi ile ortaya koyuyor.

Liquid Shell Zarafet ve Yumuşaklığı Yansıtıyor

Zarafet ve yumuşaklığıyla öne çıkan Liquid Shell, dalgaların yaratıcı potansiyelini taşıyor. Yaşamın ritmini yansıtan denizler, dalgalar ve akıntılarla yeni bir doku ve kadifemsi yüzeyler yaratan Liquid Shell tasarımı, ilhamını ay ve medcezirden alıyor. Sedef görünümlü Liquid Shell, deniz tabanındaki dalgaların şekillendirdiği kum desenini yansıtan bir tona sahip.

Ateş ve Sıvıyı Temsil Eden Liquid Embers

Liquid Embers, dünya yüzeyinin derinlerinde yatan ateş ile suyun buluşma anını temsil ediyor. Sonların ve yeni başlangıçların iç içe girdiği magmayı andıran, koyu renkli, karbon görünümlü bir tasarıma sahip olan Liquid Embers elementlerin kimyasını yansıtıyor. Evrensel bir birleşimin hayat bulduğu desen, görenlerde büyük bir coşku yaratıyor.

Dekton Hakkında

Cosentino’nun ultrakompakt yüzey markası Dekton, mimari ve tasarım dünyasında küresel bir lider olma hedefiyle yaratılmış, yenilikçi bir yüzey kategorisidir. Dekton, cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin bir karışımıdır. Dekton yüzeyi her türlü yüksek kalitede malzemeyi yeniden canlandırabilir. Geniş formatta (320 cm x 144 cm’ye kadar) ve farklı kalınlıklarda (0,4 cm, 0,8 cm, 1,2 cm ve 2 cm) üretilmektedir. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli olan Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmez. Dekton’a özgü bu üstün teknik özelliklerin tümü, Cosentino Group’un Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde hayata geçmektedir. Dekton, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan TSP teknolojisi ile üretilmiştir. Dayanıklı, bakımı kolay, zeminler, cepheler, duvar kaplamaları ve tezgahlar da dahil olmak üzere iç ve dış mekanlarda kullanım potansiyeline sahiptir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İç MekanProje

SAP İstanbul Ofisi