İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton, Natural Koleksiyonuna Opera ve Natura’yı Ekledi

Mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzey üretiminde dünyanın lider firmalarından Cosentino’nun, doğal taşlardan ilham alarak tasarladığı, mükemmel teknik özelliklere ve benzersiz tasarıma sahip Natural koleksiyonuna yeni üyeler katıldı.

Parlak ve mat yüzeyleriyle mimarlar ve tasarımcılar için farklı seçenekler vadeden ultra kompakt taş Dekton’un Natural koleksiyonuna çarpıcı renklere sahip Opera ve Natura eklendi.

Kristal Parlaklığıyla Natura ve Kadifemsi Opera
Dekton, uyguladığı nano-teknoloji ve mekanik parlatma işleminden sağladığı kristal benzeri parlaklığı çarpıcı renklerine yansıtıyor. Zarafet ve sadeliği yansıtan Aura, Entzo, Glacier, Kairos; yoğun ve gösterişli tasarım sevenler için Kelya, Fiord, Tundra modelleriyle kullanıcılara farklı alternatifler sunan Cosentino Natural koleksiyonu, seriye Natura ve Opera modellerini ekliyor.

Açık gri tonları ve yumuşak kadife dokusuyla klasik sade bir yüzeye derinlik katan Opera, şık İtalyan Carrara mermerinden ilham alıyor. Yumuşak gri tonlarıyla klasik beyaz yüzeyi vurgulayan Natura, “Xgloss” teknolojisi sayesinde parlak bir yüzey sunuyor.

Dekton’un yeni modelleri Opera ve Natura, diğer modeller gibi UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, termal şoklara ve darbelere karşı yüksek dirence sahip. Zeminler, cepheler, duvarlar ve tezgahlar dahil hem iç hem de dış projeler için zengin olanaklar sunan bu teknolojik ürün, yüzeylerin bakımı ve temizliğini de kolaylaştırıyor.

Cosentino Group Hakkında
Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir şirkettir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlıyor. Bu vizyon dahilinde firma, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton®, Eco by Cosentino® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünler geliştirdi ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağladı.

Dünyanın en büyük kuvars taş üreticilerinden biri olan Cosentino Group, bir milyon m² kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürün ve markalarını, yirmiden fazlası kendine ait tesislerde olmak üzere, seksenden fazla ülkede satışını gerçekleştirmektedir. Cosentino Group satışlarının %90’ı uluslararası pazardan gelmektedir.

İlgili Yazılar
Islak MekanÜrün

Yeni Nesil Banyolarda Geberit İmzası

İnce YapıÜrün

Dekton Optimma: Duvarlar İçin Özel Üretildi

Islak MekanÜrün

Roca Infinity Koleksiyonu ile Göz Alıcı Banyolar