AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

Yüzey Drenajında Üstün Performanslı Yenilikçi Çözüm

DELTA®-MS 20 DRAIN, olağanüstü drenaj kapasitesine sahip Jeokompozit drenaj levhası olarak, özel sekizgen güçlendirmeli yapıda ve beton ile mükemmel uyum sağlayan kabarcıkları ve filtrasyon jeotekstil katmanı ile bilhassa temel altı yatay drenajı ve endüstriyel zeminler için yenilikçi bir çözüm. DELTA-MS 20 DRAIN ayrıca, kendinden yapışkanlı bindirme kenarlarına sahip.

Temel Altı Koruma ve Drenajında…

Temel altında çakıl drenajı yerine çok daha etkin, uygulaması kolay ve ekonomik çözüm sunuyor. Zemin betonu altına yerleştirildiğinde, yükselen yer altı suyunu karşılayıp drenaj borusuna iletiyor. Böylece, yer altı su seviyesi tüm bina çevresinde aynı düzeye getiriliyor.

Temel altı uygulamalarında, temiz bir yüzey elde etmek ve şapı zeminden yükselen neme ve suya karşı korumak için grobeton alternatifi olarak da kullanılıyor. Grobetona kıyasla, ekstra kazı, bekleme süresi ve cihaz/araç gerektirmemesi ve daha düşük malzeme maliyeti avantajları sunuyor. Ayrıca, üzerine dökülecek donatılı betonun şerbetinin akıp gitmesini engelleyerek betonun sağlıklı priz almasını sağlıyor.

Bodrum, otopark gibi zemininden su yükselen yer altı yapılarının tadilatında da etkin bir çözüm.

Endüstriyel Zeminler Altında…

Endüstriyel beton zeminler, fabrika, otopark, depo ve lojistik merkezleri, benzin istasyonları gibi ağır yük ve trafiğe maruz kalacak alanlarda uygulanan özel sistemlerdir. Endüstriyel beton zeminlerin uygulamasında alt zemin ile beton zemin arasına uygulama öncesi ayırıcı tabaka kullanılmasının önemli faydaları vardır. Bunlardan en önemlisi, dökülen zemin betonunun su ve şerbetini kaybetmeden sağlıklı priz almasının sağlanmasıdır. Aynı durum, betonun zeminden yükselen neme maruz kalmaması için de geçerlidir.

Mühendislik Yapılarında…

DELTA-MS 20 DRAIN, köprü ve viyadük ayaklarının toprak ya da kaya zemin altında kalan bölümlerinde, aç-kapa tipi tünellerde ve iksalı derin temel çukurlarında, yapıyı hidrostatik yük, kimyasallar, alkali ya da asidik sular ve toprak hareketleri sonucu oluşabilecek aşınmalara karşı koruma, ayırma ve drenaj fonksiyonlarını yerine getiriyor ve yalıtımları toprakta çürümeye ve bitki köklerine karşı da koruyor.

DELTA®-MS 20 DRAIN – Teknik Veriler
Malzeme HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstil kombinasyonu
Kabarcık Yüksekliği 20 mm
Kabarcık Yapısı Özel güçlendirmeli sekizgen yapı
Kabarcıklar Arasındaki Hava Hacmi Yaklaşık 14 l/m²
Basınç Mukavemeti 200 kN/m²
Drenaj Kapasitesi 10 l/s · m  (yük olmadan i = 1,0)
Su Geçirim Direnci W1 (su geçirmez)
Rulo Ölçüsü 10 m × 2 m
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…