AltyapıÜrün

DELTA®-TERRAXX Jeokompozit Drenaj Levhası

Temel Perde, İstinat ve Bodrum Duvarlarında Yalıtım Koruması ve Drenaj
DIN 4095 normu, drenaj boruları ile donatılan tüm temellerin bir yüzey drenaj sistemi ile korunması gerektiğine hükmediyor. DELTA®-TERRAXX; her temel perde tipinde, yapısal veya yüzeysel tüm yalıtım çeşitleri için toprak, dolgu ve kalıp basıncına dayanıklı koruma ve yüksek drenaj kapasitesi sunuyor.

DELTA®-TERRAXX; hidrostatik basınç, sızıntı, katman ve yüzey sularına karşı DIN 18195’e uygun üstün koruma, DIN 4095’in gereklerinin de üzerinde kalıcı filtrasyon drenajı garanti ediyor. Yalıtımları topraktan ayırarak topraktaki bakteri, mineral, bitki kökleri ve diğer organizmalara karşı koruyor.

DELTA®-TERRAXX yapıların temel perdelerinde, yapısal veya yüzeysel her tür su yalıtımları, ısı yalıtım plakaları ile basınca dayanıklı alt zeminlerin işlevlerini koruyabilmeleri için güvenilir bir koruma ve drenaj sistemi.

Özellikle tek yüz perde tipindeki iksalı temel tasarımlarında kalıp basıncına ve buna bağlı sıcaklık değişimlerine dayanıklı malzeme seçimi önemli. Bu açıdan DELTA®-TERRAXX, kalıp basıncına dayanıklı koruma ve drenaj sunuyor.

Gezinilebilir Yeşil Çatılar ve Taş/Çakıl Kaplı Düz Çatılarda Koruma ve Drenaj
Otopark gibi yeraltı yapılarının tavanlarını oluşturan geniş alanlardaki peyzaj uygulamalarında dikkat edilmesi gereken nokta, yağış sonucu ortaya çıkan yüzey sularının ve topraktan gelen sızıntı sularının hem çatı zemini hem de su yalıtımından güvenli şekilde doğru bir yüzey drenajı ile yönlendirilerek uzaklaştırılmasıdır. Aksi takdirde biriken sular, yaya ve araç trafiğinin olduğu alanların alt yapısının dengesini bozabilir, yürüme ve araç yollarında çökmelere ve yeşil örtünün çürümesine yol açar. Ayrıca birikecek sular özellikle kışın don durumunda esas olarak su yalıtımına zarar verir.

Bu tipte yatay uygulamalar için ekonomik bir alternatif sunan DELTA®-TERRAXX etkin bir sızdırma ve alan drenajı katmanı olarak:

 • Düşük kesit yüksekliği,
 • Daima stabil filtrasyon,
 • Yüksek basınç mukavemeti,
 • Uzun ömürlü koruma,
 • Ağır ve sabit yük altında dahi uzun ömürlü etkin drenaj kapasitesi sunar.

DELTA®-TERRAXX’ın Avantajları:

 • Yalıtımlar üzerinde ikinci bir su geçirimsiz tabaka oluşturur. Sızıntı, katman ve yüzey sularının tüm yük durumları için koruma sağlar.
 • Yalıtımları noktasal yük ve toprak yerleşimlerine karşı korur.
 • Her tür su yalıtım tipi ile uyumludur.
 • Entegre kendinden yapışkanlı kenarı uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar, işçilik hatalarını minimize eder.
 • Üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili, basınca dayanıklı kalıcı filtrasyon sağlar.
 • Isı aktarım direnci sayesinde ısı ve ses yalıtımlarına önemli katkıda bulunur. Bu sayede, özellikle düz çatılarda enerji tasarrufu sağlar.
 • Su geçirimsiz betondan inşa edilmiş binalardaki yapı fiziği sorunlarını önler.
 • Ses yalıtımına tek başına 26 dB’e kadar katkıda bulunur, özellikle düz çatılarda darbe seslerine karşı avantaj sağlar.
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
AltyapıÇatı - CepheÜrün

Gezinilebilir Yeşil Çatılar ve Peyzaj Uygulamaları için DELTA®-TERRAXX