AltyapıÜrün

Dörken Sistem’den Metal Kaplamalı Eğimli Çatılar ve Metal Cepheler İçin DELTA®-TRELA

Metal kenet çatılarda meydana gelen yüksek ısı ve içeride oluşan buhardan dolayı, alt strüktürde hasarlar meydana gelir ve sistemin ömrü kısalır.

Ayrıca, metal kaplamanın altında yoğuşma olduğundan metal de korozyona uğrar ve kaplama malzemesi kısa süre sonra tamir, hatta yenileme gerektirecek oranda yıpranır. DELTA®-TRELA, bu tip çatıların ömrünü uzatmak için tasarlanmış bir ürün.

 

Metal kaplamalı tüm eğimli çatılar ve metal cephe kaplamaları için özel geliştirilmiş olan DELTA®-TRELA, korozyon ve neme karşı iyi bir koruma sağlayan, difüzyona açık, kabarcıklı, elastik bir ayırma tabakası. DELTA®-TRELA iki katmandan oluşuyor:

  • Bukle elyaf düğümlü Polyamid kabarcıklı yapı yastığı
  • Taşıyıcı olarak difüzyona açık (su buharı geçişine açık) su yalıtım örtüsü

DELTA®-TRELA’nın yaklaşık 8 mm yüksekliğinde bukle elyaf düğümlü yapı yastığı, metal kaplamanın alt tarafında sürekli bir hava akışı sağlıyor. Ayrıca bu yapı, iç mekandan gelen su buharının metal kaplama altında meydana getireceği yoğuşma suyu için yeterli damlama mesafesini sağlıyor ve çatı üstünde oluşan nemi kanalize ederek drenaj işlevi de görüyor. Metal kaplama altında oluşan yoğuşma suyu ile üst kısmından gelen yağmur ve eriyen su kolayca tahliye ediliyor. Böylece:

  • Isı yalıtımı su ve nemden korunuyor.
  • Metal kaplama korozyondan korunuyor.

DELTA®-TRELA, 0,02 m Sd değeri (difüzyon değeri) sayesinde sistem içerisinde kalan nemin merteklerden ve kaplamadan uzaklaşarak güvenli bir şekilde dışarı iletilmesine olanak tanıyor. Ayrıca DELTA®-TRELA ile aynı teknik özelliklere sahip olmakla birlikte, DELTA®-TRELA PLUS versiyonunun uzun tarafında kendinden yapışkanlı kenar da mevcut.

Kabarcık yapısının yoğunluğu sayesinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak metal kaplamada meydana gelecek genleşme ve benzeri kaynaklı hareketleri absorbe edebiliyor ve çatı kaplamasının sorunsuz bir şekilde genleşmesini sağlıyor. Bu polyamid yapı yastığı esnek ve formunu geri kazanma özelliğine sahip; üzerine gelen metal kaplama altında ezilmiyor ve üzerinde yürünebiliyor.

Ses yalıtımı sağlaması da DELTA®-TRELA’nın en önemli özelliklerinden birisi. Yağmur ve doludan kaynaklanan gürültü kirliliğini yaklaşık 15 dB azaltan DELTA® -TRELA, bu işlevi sayesinde metal çatı konstrüksiyonlarındaki gürültü kirliliğini de engelliyor.

Ürünün Genel Teknik Bilgileri

  • Kabarcık yüksekliği: ~ 8 mm
  • Sd-Değeri: ~ 0,02 m
  • Ağırlık: ~ 380 g/m²
  • Rulo ölçüleri: 30 m x 1,5 m
İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

×
MimariProje

Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu