AltyapıÜrün

Dörken’den Yeni Ürün: Delta® – FASSADE COLOR

Kendi alanında dünyanın ilk üreticilerinden olan Dörken’in yalıtım ve koruma sistemlerinin (eğimli çatı ve giydirme cepheler için buhar geçiren su yalıtım örtüleri ile temel duvarları, teras çatılar, yeşil çatılar için koruma ve drenaj sistemleri) geri planda, bir kaplamanın arkasında ya da yer altında olması alışılmış bir durum.

İlk üyesi yirmi yıldan fazla bir süre önce üretilmeye başlanan UV dayanımlı siyah renkteki cephe örtülerinden oluşan DELTA®-FASSADE ailesi, yeni ürün gamıyla artık görünmezlikten yapının estetiğine yöneliyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, Dörken grubunun kendi alanlarında uzman iki şirketinin bilgi birikiminin bir araya gelmesinden ortaya çıkıyor: yüksek dayanıma sahip DELTA® PROTEC’in boya pigmentleri, uzun ömürlü DELTA® membranlarıyla birleşiyor.

Cephelerde Canlılık

DELTA®-FASSADE COLOR, her tür perforasyonlu, şeffaf ya da açık derzli giydirme cephe kaplamaları ile seçilen rengin sıcaklığı ya da parlaklığıyla canlı ve üç boyutlu etkiler yaratıyor. Kaplamanın tipi, DELTA®-FASSADE COLOR’un seçilen rengi ve gün içerisinde güneşin konumuna göre cephe, ışık ve gölgelerin etkisiyle değişen eşsiz ve modern bir kişiliğe bürünüyor.

DELTA®-FASSADE COLOR’un kendi web sitesindeki renkli cepheler simülatörü ile fark görülebiliyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, yüzeyin %50’sinden fazlasını kaplamayan, 50 mm’ye kadar açık derzli metal ve ahşap kaplamalar ile cam ve polikarbonat gibi şeffaf ya da yarı saydam cephe panelleri arkasında kullanıma uygun.

Çekici Cepheler

DELTA®-FASSADE COLOR membranlarının rengi, kaplama malzemesi ile birleşerek tüm cephede derinlik ve parlaklık etkisi yaratıyor.

Renkli cepheler, Kuzey Avrupa ülkelerinde başarıyla uygulanıyor. Cephelerin özgünlüğü ve binaya verdikleri benzersiz kimlik, bugün Avrupa’da, özellikle de kamu binaları, alışveriş merkezleri, mağazalar, hatta müstakil konutların cephe tasarımlarına esin kaynağı oluyor.

DELTA®-FASSADE COLOR’ın en önemli kalite özelliklerinden biri, özel tasarlanan boyasında kullanılan pigmentler. Ürün, pigmentleri sayesinde uzun ömürlü ve yoğun renkler sunuyor.

Piyasada en çok tercih edilen yedi standart renk dışında, projelere özel olarak istenilen RAL sınıfında birçok farklı renkte de üretilebiliyor.

DELTA®-Aktif Membran Sistemi (DELTA-AMS®) teknolojisiyle üretilen DELTA®-FASSADE COLOR, farklı teknik özellikleri bir bütün olarak sunabiliyor.

  • Özel akrilik kaplaması sayesinde nefes alabilirlik ve su geçirmezlik,
  • Kalıcı UV dayanımı,
  • Çift komponentli “non-woven” yapısı sayesinde yüksek mekanik dayanım,
  • Yüzeyinde lotus çiçeği etkisi sağlayan su itme özelliği,
  • Entegre kendinden yapışkanlı kenarı ile anında su, hava ve toz sızdırmazlığı,
  • Homojen ve düzgün uygulama imkanı.
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
Çatı - CepheÜrün

Dörken’den Renkli Cephe Membranı: DELTA®-FASSADE COLOR