AltyapıÜrün

Dörken’den Renkli Cephe Membranı: DELTA®-FASSADE COLOR

Mekanik Cephelerde Canlı Renklerle Yaratılan Üç Boyutlu Derinlik
Dörken’in havalandırmalı mekanik (giydirme) cephelere özel geliştirdiği renkli cephe membranı DELTA®-FASSADE COLOR; ahşap, metal, genişletilmiş metal (metal mesh), cam, plastik ve polikarbon esaslı her tür açık derzli, perfore, saydam ya da yarı saydam kaplama arkasında yepyeni bir estetik yaratıyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, DÖRKEN Grubu’nun alanlarında uzman iki şirketinin bilgi birikiminin bir araya gelmesinden ortaya çıkıyor: yüksek dayanıma sahip DELTA® PROTEC’in boya pigmentleri, uzun ömürlü DELTA® membranlarıyla birleşiyor.

Le Corbusier’ye göre renk, yaşam alanlarının anahtarıdır. Renkli cepheler de bu canlılığı kentsel alana taşıyor. Böylece, şirket ya da kamu binaları kurumsal renklerine bürünebiliyor ve bina cepheleri farklı bir işlevsellikle maliklerinin imaj elçisi haline gelebiliyor.

Cephelerde Canlılık
Kaplamanın tipi, DELTA®-FASSADE COLOR’un seçilen rengi ve gün içerisinde güneşin konumuna göre cephe, ışık ve gölgelerin etkisiyle değişen eşsiz ve modern bir kişiliğe bürünüyor.

DELTA®-FASSADE COLOR’un kendi web sitesindeki renkli cepheler simülatörü ile fark görülebiliyor.

Çekici Cepheler
Renkli cephelerin özgünlüğü ve binaya verdikleri benzersiz kimlik bugün Avrupa’da, özellikle de kamu binaları, alışveriş merkezleri ve mağazalar, hatta müstakil konutların cephe tasarımlarında esin kaynağı oluyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, piyasada en çok tercih edilen yedi standart renk dışında, projelere özel olarak istenilen RAL sınıfında birçok farklı renkte de üretilebiliyor.

DELTA®-Aktif Membran Sistemi (DELTA-AMS®) teknolojisiyle üretilen DELTA®-FASSADE COLOR, farklı teknik özellikleri bir bütün olarak sunabiliyor.

  • Özel akrilik kaplaması sayesinde nefes alabilirlik ve su geçirmezlik,
  • Kalıcı UV dayanımı,
  • Çift komponentli non-woven yapısı sayesinde yüksek mekanik dayanım,
  • Yüzeyinde lotus çiçeği etkisi sağlayan su itme özelliği,
  • Entegre kendinden yapışkanlı kenarı ile anında su, hava ve toz sızdırmazlığı,
  • Homojen ve düzgün uygulama imkanı.

İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

Dörken Sistem’den Metal Kaplamalı Eğimli Çatılar ve Metal Cepheler İçin DELTA®-TRELA

Dış Mekan ÜrünüHareketli DonatılarÜrün

SOLTIS Veozip

İç Mekan ÜrünüÜrün

Kastamonu Entegre’den Gıdayla Temasa Uygun Panel Yüzeyleri: Glossmax, GlossmaxPro, Mattplus, Medelam, Teknolam