Çatı - CepheÜrün

Dörken’den Renkli Cephe Membranı: DELTA®-FASSADE COLOR

Mekanik Cephelerde Canlı Renklerle Yaratılan Üç Boyutlu Derinlik

Dörken’in havalandırmalı mekanik (giydirme) cephelere özel geliştirdiği renkli cephe membranı DELTA®-FASSADE COLOR; ahşap, metal, genişletilmiş metal (metal mesh), cam, plastik ve polikarbon esaslı her tür açık derzli, perfore, saydam ya da yarı saydam kaplama arkasında yepyeni bir estetik yaratıyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, DÖRKEN Grubu’nun alanlarında uzman iki şirketinin bilgi birikiminin bir araya gelmesinden ortaya çıkıyor: yüksek dayanıma sahip DELTA® PROTEC’in boya pigmentleri, uzun ömürlü DELTA® membranlarıyla birleşiyor.

Le Corbusier’ye göre renk, yaşam alanlarının anahtarıdır. Renkli cepheler de bu canlılığı kentsel alana taşıyor. Böylece, şirket ya da kamu binaları kurumsal renklerine bürünebiliyor ve bina cepheleri farklı bir işlevsellikle maliklerinin imaj elçisi haline gelebiliyor.

Cephelerde Canlılık

Kaplamanın tipi, DELTA®-FASSADE COLOR’un seçilen rengi ve gün içerisinde güneşin konumuna göre cephe, ışık ve gölgelerin etkisiyle değişen eşsiz ve modern bir kişiliğe bürünüyor.

DELTA®-FASSADE COLOR’un kendi web sitesindeki renkli cepheler simülatörü ile fark görülebiliyor.

Çekici Cepheler

Renkli cephelerin özgünlüğü ve binaya verdikleri benzersiz kimlik bugün Avrupa’da, özellikle de kamu binaları, alışveriş merkezleri ve mağazalar, hatta müstakil konutların cephe tasarımlarında esin kaynağı oluyor.

DELTA®-FASSADE COLOR, piyasada en çok tercih edilen yedi standart renk dışında, projelere özel olarak istenilen RAL sınıfında birçok farklı renkte de üretilebiliyor.

DELTA®-Aktif Membran Sistemi (DELTA-AMS®) teknolojisiyle üretilen DELTA®-FASSADE COLOR, farklı teknik özellikleri bir bütün olarak sunabiliyor.

  • Özel akrilik kaplaması sayesinde nefes alabilirlik ve su geçirmezlik,
  • Kalıcı UV dayanımı,
  • Çift komponentli non-woven yapısı sayesinde yüksek mekanik dayanım,
  • Yüzeyinde lotus çiçeği etkisi sağlayan su itme özelliği,
  • Entegre kendinden yapışkanlı kenarı ile anında su, hava ve toz sızdırmazlığı,
  • Homojen ve düzgün uygulama imkanı.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
AltyapıÜrün

Dörken’den Yeni Ürün: Delta® - FASSADE COLOR