Çatı - CepheÜrün

Dragon Shingle, Şimdi Ağaç Evlerde

BTM Shingle Dragon, doğayla uyumlu zengin renk yelpazesi sayesinde ahşap evlerin de tercihi olmaya devam ediyor. Dragon, mevcut BTM Shingle renklerine ek olarak hardal, somon, kum gri ve duman renkleriyle de çatılara renk veriyor. Manisa Çiçekliköy’de Highland Wooden House firması tarafından tamamlanan ahşap evlerin çatıları da bunun bir kanıtı. Uygulama zorluğu çekilebilen çok dik çatılara bile kolaylıkla uyum sağlayabilen BTM Shingle Dragon, hafifliği sayesinde çatılara yük getirmiyor. Hafif olan binalar, depreme daha dayanıklı hale geliyor.

Türkiye’de ilk ve tek olarak BTM’nin ürettiği ve ismini ejderha dişlerini andıran biçiminden alan Shingle Dragon, kendinden yapışkanlı bir yapıya sahiptir. Alışılagelmiş çatı malzemelerinden çok daha hafif olan ve deprem güvenliğine artı değer katan Shingle Dragon, aynı zamanda gölgeli efekti ile kaplandığı çatıda 3 boyut etkisi yaratan ve böylece çatıya derinlik kazandıran bir tasarıma sahiptir. Ayrıca her yüzeye uyum sağlayabilen esnek yapısıyla tonoz ve kubbe gibi eğri formlara sahip çatı tiplerine bile kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Kendinden Yapışkanlı Shingle

Dragon Shingle kendinden yapışkanlı alt yüzeyi ile uygulama kolaylığı sağlar. Uygulandığı yüzeye güçlü yapışma özelliği ile çatıları uzun yıllar boyu güvenle korur.

Avantajları

  • Su geçirimsizdir.
  • Uygulaması son derece kolaydır.
  • Kendinden yapışkanlı olduğu için ekstra kolaylık ve dayanıklılık sağlar.
  • Değişken geometrisi ile alışılmış çatılara kıyasla bambaşka bir görünüm sunar.
  • 3 boyutlu etkisiyle çatı yüzeylerine derinlik kazandırır.
  • Hafifliği ile çatılara, dolayısıyla yapılara yük getirmez.
  • Tam yapışma özelliği ile rüzgara son derece dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlüdür.
  • UV ışınlarına dayanıklıdır.

Boyut
Dragon levhalarının eni 32 cm, boyu 100 cm’dir.

Uygulama

Dragon modelinin uygulaması sırasında; kendinden yapışkanlı bölümü koruyan, sökülebilir plastik folyoyu sıyırarak shingle levhadan ayırmak gereklidir. Böylece yapışkanlı bölüm bir alt sıradaki levhaların üzerine tam olarak yapışma sağlar. Dragon levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi %20’dir.

Ambalaj

BTM Kendinden Yapışkanlı Shingle Dragon, paketler halinde piyasaya sunulmaktadır. Bir paketteki shingle levha adedi 21 olup, 21 levha ile 3 m² çatı alanı kaplanabilmektedir. Paletler halinde sevk edilen Shingle Dragon’un 1 paletinde 36 paket shingle bulunmakta ve 1 palet Dragon Shingle ile 108 m² çatı alanı kaplanabilmektedir.

 

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…