Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Fetaş’tan Özgün Tasarım – Universal Serisi Yangın Dolapları

Fetaş, mekanlarda farklılık yaratacak yeni Universal serisi yangın dolaplarını kullanıcıya sunuyor. Profesyonellere projelerinde estetik, kalite ve çeşitlilik sağlıyor.

Ar-Ge çalışmalarında yangın dolabını yeniden tasarlamak için yola çıkan Fetaş, kullanıcılardan aldığı geri beslemeler ve profesyonellerle yaptığı görüşmeler sonucunda yapı malzemelerindeki son gelişmelere ve çeşitliliğe uyum sağlayan Universal Serisi’ni tasarladı.

Universal Serisi, modern mimariye sahip yapılarda kullanılmak üzere özel olarak üretildi. Universal Serisi yangın dolaplarının sadeliği ve şıklığı ön plana çıkartan tasarımı, buna tezat olacak şekilde ileri teknoloji ve detaylı çalışma gerektiren birçok prosedürün uygulanması sonucunda üretiliyor. Universal Serisi, otel, alışveriş merkezi, iş merkezi, kafe ve restoran, villa, rezidans ve plazalar dahil tüm modern yapılarda kullanılarak estetiğin ön plana çıkarılmasına yardımcı oluyor.

Tasarımında göze çarpan ilk unsur, menteşelerin görünmemesi. Gizli menteşe yöntemiyle kasaya takılan kapaklarda yine sadelik ön planda.

Yangın dolaplarında yaygın olarak kullanılan uyarıcı yazılar ise yerini, yangın makarası ve tüp piktograflarına bırakmış. Fetaş’ın kendi grafik tasarım bölümünün ürettiği piktogramlar, evrensel bir dille yangın dolaplarına dikkat çekiyor. Serigrafi tekniğiyle basılan piktogramlar uzun ömürlü, solmayan ve yırtılmaz özellikte.

Farklı renk ve model seçeneklerini bir arada sunan Universal Serisi, kırmızı, kirli beyaz gibi standart renklerde olabileceği gibi farklı RAL kodlarında da üretilebiliyor. Parlak veya mat krom-nikel malzeme seçildiğinde ise binanın diğer yapı elemanlarıyla (merdiven korkulukları, asansörler vb.) uyum sağlanabiliyor. Renk seçimi ne olursa olsun yangın dolabı tutacakları krom-nikel malzemeden üretiliyor. Kapağa gömülen tutacaklar, yangın esnasında panikle koşan insanların güvenliği düşünülerek tasarlandı.

Cam kapaklarında temperli cam kullanılan Fetaş yangın dolapları, camın kırılması halinde kullanıcıya herhangi bir zarar gelmesini önlüyor.

Universal Serisi’nin kapakları, demonte özelliği sayesinde inşaat bittikten sonra monte edildiğinden çizilme – boyanma – bozulma gibi hasarlar almadan bina açılışına kadar yeni kalıyor. Yine demonte özelliği sayesinde, bina tadilata girdiğinde, dekorasyon değişikliği olduğunda veya restorasyon edileceğinde sadece kapakları sökülüp değiştirilebiliyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Remak Yangına Dayanıklı Kayar Kaçış Kapıları

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Şehrin Her Bir Yapısına ACCO Fire’dan Yangın Güvenliği

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Kapı ve Sabit Bölmeler