Çatı - CepheÜrün

Kasso ile Mimaride Metal Kabuklar

Ürünlerinin tamamı Türkiye’de üretilen Kasso Mühendislik, işlenmiş metal konusunda geniş ürün gamına sahiptir. Metal işleme kapasitesiyle mimari ve tasarıma özgürlük kazandıran Kasso, genişletilmiş, perfore ve özel desen kesimli metal panelleri ile projelerde ikincil cephe, güneş kontrol panelleri, asma tavan, korkuluk, kanopi gibi birçok uygulamada yer almaya devam ediyor.

Kuveyt Uluslararası Havaalanı – Kuveyt

Kasso, kırk beş seneye dayanan teknik uzmanlık ve mühendislik deneyimi sayesinde sunduğu proje bazlı çözümler ile üretime devam etmektedir ve yapı sektörü başta olmak üzere otomotiv, enerji, gıda gibi birçok sektöre hizmet sunmaktadır. Yapı sektöründe metal kabukların tercih edildiği uygulama alanlarının başında havalimanları, eğitim kampüsleri, hastaneler, stadyum ve spor kompleksleri, üretim ve yönetim projeleri gelmekte.

Kasso ürünlerinin tercih edildiği, BG Architects ve ARK-itecture tarafından tasarlanan Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi projesinde batı cephesi yapıyı güneşten korurken, aynı zamanda yapının kontrollü ışık alma ihtiyacına cevap verecek şekilde biçimlendirildi. Korten ve bazalt gibi doğal görünümlü ve dokulu malzeme kullanımı ile yapının, karşısında konumlandığı orman manzarasıyla uyumlu bir ilişki kurması hedeflendi.

İkincil cephe uygulamalarında metal levhalar, yapılara hem görsel hem fonksiyonel nitelik kazandırmaktadır. Işığı doğru filtreleyen metal levhalar, doğal ışıktan verimli şekilde yararlanan konforlu bir yaşam ve çalışma alanı sunar. Hava sirkülasyonundaki işlevselliği ve geri dönüştürülebilir özellikleri, mimari uygulamalar için metal levhaları sürdürülebilir bir çözüm haline getirir. Binaların enerji tüketimine önemli ölçüde katkıda bulunan çok yönlü bir ürün olan metal levhalar doğal iklimlendirme sağlayarak, iç ortam sıcaklığını kontrol etmek için ihtiyaç duyulan enerji tüketimini minimize eder. Aynı zamanda çevre dostu bir malzeme olarak, bir projenin yeşil bina statüsüne sahip olmasına katkı sağlar.

Kigali Arena – Kigali, Ruanda

Kasso paneller, mimari ve endüstri için uzun yıllar dayanıklılığa sahip yüzey kaplama işlemleri ile renk, doku, yüzey görünümü için sınırsız seçenek sunmaktadır.

Tasarım Merkezi olmaya hak kazanan Kasso Mühendislik; düzenli olarak yapılan Ar-Ge çalışmaları, inovatif yaklaşımı ve tecrübesi ile Türkiye ve dünya çapında kırktan fazla ülkede, metal kabuklar konusunda akla ilk gelen çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
MimariProje

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi