Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Fetaş’tan Raylı Yangın Dolabı “RYD”

Yangın ekipmanları üreticisi Fetaş, yangın güvenlik sektörü içinde kendi AR-GE departmanına ve laboratuvarına sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

Tüm modellerinin “Endüstriyel Ürün Tasarım tescilleri” bulunan Fetaş, fonksiyonelliği ön plana çıkaran tasarlanmış yangın dolaplarını profesyoneller ve kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor.

Klasik tüp kabinli bir yangın dolabı iki kapağa sahip ve genişliği yaklaşık 100 cm; bu yüzden yerleştirildiği yerde büyük alan kaplıyor. Yine aynı kapasitede olan Fetaş’ın tasarladığı “RYD” Raylı Yangın Dolabının genişliği ise sadece 35 cm. Yani, bir tüp dolabının genişliğiyle aynı.

Alışveriş merkezlerinde çok değerli olan vitrin alanı, büyük marketlerde ise kıymetli raf alanı, geniş (~100 cm) dolap kullanımı ile daralmakta.

Fetaş’ın RYD raylı yangın dolabı, Armada Alışveriş Merkezi, Şişli Kültür Merkezi, Cevahir Alışveriş Merkezi ve tüm Türkiye genelinde Real Hipermarketler Zinciri, 5M Migros Alışveriş Merkezi ve Hipermarketi’nde mimarlar tarafından tercih edilmiş.

Klasik yangın dolaplarında hortum makarası duvara paralel iken, RYD modelde hortum makarası duvara dik konumlandırılmış. Ray üzerine yerleştirilmiş hortum makara ünitesi, ileri-geri gidebilmekte ve bu sayede hortumla rahatça sağa ya da sola müdahale edilebiliniyor. Klasik yangın dolaplarından farklı olarak, yangın vanası köşede değil. Kapak açıldığında yangın vanası hemen fark edilebiliyor. Alt kompartıman 6 kg veya max.12 kg yangın tüpü kapasiteli. Klasik yangın dolaplarında olduğu gibi iki kapak açmaya gerek kalmadan, hem hortum makara sistemine hem de tüp kompartımanına tek kapak açarak ulaşılabiliniyor. Kapağı 90°açık pozisyonda iken az yer kaplıyor, dar olan yangın kaçış koridorlarında panik halinde kaçışan insanlara engel olmuyor.

Dolabın üst kısmında bırakılan 1″ su giriş bağlantı parçası ile montajı çok kolay yapılabiliyor. Bütün konstrüksiyonlar ve montaj elemanları korozyona karşı özel kaplamalı. Kapağı ve kasası RAL 3002 kırmızı elektrostatik toz boyalı.

Fetaş, diğer tasarımlarında olduğu gibi bu tasarımında da paslanmaz çelik (CrNi) menteşe ve paslanmaz çelik (CrNi) gömme kapı kilidi kullanıyor. Bu sayede yangın dolapları, fonksiyonellik ve estetiğini uzun yıllar koruyabiliyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…