İç Mekan ÜrünüÜrün

HD WALLS – Ekolojik Duvar Kağıtları

Ekolojik, Doğal ve Çevre Dostu Duvar Kağıtları

Hem HD Walls Digital markası altında üretilen duvar kağıtlarında, hem de HD Walls’un Türkiye distribütörlüğünü yaptığı ithal duvar kağıtlarında estetik ve fonksiyonelliğin yanı sıra doğallık ve ekolojik özellikler ön plana çıkmaktadır. Bu markalardan bir tanesi olan İsveç menşeili Fiona’ya ait tüm duvar kağıtları, dokunmamış elyaf ve kağıt içeren malzemelerden oluşmaktadır, herhangi PVC malzeme içermez ve %100 ekolojiktir. Örneğin VOC, zararlı organik malzemelerin salınımını içeren bir testtir ve Fiona ürünleri, ürünlerin uygulamasında ve sökümünde sağlığa herhangi zararlı bir madde salınımı yapmadığı için VOC A+ standardına sahiptir.

 

Bu standart ayrıca dijital duvar kağıdı üretiminde HD Walls’ta kullanılan Metallic Non-Woven, düz Non-Woven ve Jet-Tex Comfort ürünlerinde de bulunmaktadır. HD Walls’un ürün grubunda bulunan ve yine İsveç’ten ithal Novalin markasına ait tüm ürünler %100 ketenden oluştuğu için sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez ve üretimleri fabrikada ISO 14001 çevre standartlarında gerçekleşir.

Antibakteriyel Özellikli Duvar Kağıtları

HD Walls Digital markası altında duvar kağıdı üretiminde kullanılan Fransız menşeili Jet- Tex Comfort duvar kağıt tipi, ürünün iç mekan emisyonunun çok düşük seviyede olduğuna dair kanıt olan Green Guard Gold sertifikasına sahiptir. Ayrıca VOC A+ standardına sahip olan Jet-Tex Comfort, PVC içermeyen polyester kumaş malzemesinden oluşmaktadır. Hastane, klinik ve sağlık kuruluşlarının iç mekanlarında sıklıkla kullanılan, Japonya’dan ithal Achilles duvar kağıdında ise üzerinde bakterilerin ve mantarların üremesini yavaşlatan filmler mevcuttur. Ürünlerinin tamamı antibakteriyel film içeren bu ürünler, aynı zamanda kolayca temizlenebilir ve sağlığa zararlı madde salınımı yapmaz.

İlgili Yazılar
İç Mekan ÜrünüÜrün

HD WALLS DIGITAL – 2022 Koleksiyonu

Islak MekanÜrün

Banyo Tasarımında Sadelik ve Esneklik: Geberit iCon Banyo Serisi

Söyleşi

Adem Demirdağ (HD Group)