Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Kenet Sistemler

RHEINZINK çinko, bakır ve titanyumdan oluşan % 99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olup bu konuda bir dünya markasıdır.

Atmosferik koşullardan etkilenerek doğal yollarla değişime uğrayan ve yüzeyde oluşan patina tabakası, sadece ürünü korozyona karşı korumakla kalmayıp aynı zamanda kendini nesiller boyu temizleyen bir yüzey meydana getirir. Malzemenin kendi kendini iyileştirme özelliği, malzeme üzerinde oluşabilecek her türlü çiziğin kısa sürede kaybolmasını sağlamaktadır. Çatı ve cephe kaplamalarında tasarıma uygun pek çok farklı sistem alternatifi sunan RHEINZINK’in en dikkat çekici sistemlerinden birisi de kenet sistemlerdir.

Hem çatı hem de cephe uygulamalarında kullanılan kenet sistemler, levhaların dikey, yatay ya da istenilen şekle göre monte edilmesi ile elde edilir. “Klasik Kenet” ve “Çift Kenet” sistemi olarak ikiye ayrılır. Levhaların değişken genişlik ve uzunluk ölçülerinde üretilebilmesi, bu sistemin özel formlardaki yüzeylerde bile uygulanmasını sağlamaktadır.

Tamamı sızdırmazlık garantisi sunan sistem alternatiflerine sahip olan RHEINZINK; “CLASSIC bright rolled”, “prePATINA blue-gray” ve “prePATINA graphite-gray” yüzey alternatifleri ile çinkonun benzersiz doğal estetiğini sektörün kullanımına sunuyor.

Mükemmel şekillendirme, kıvırma ve sistem teknikleri ile RHEINZINK, iddialı ve karmaşık yapı tiplerinde bile uygun çözümler sağlamaktadır. Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz yapısı, ısıya dayanıklılığı, çevreye duyarlılığı ve estetik değerleri sebebiyle RHEINZINK Titanyumlu Çinko, geleceğin malzemesi olarak nitelendirilmektedir.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu

Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton - Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli

×
MimariProje

Benim Kentim Yalova